13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Obchvat Lubence v provozu

Nový úsek dálnice D6 z Prahy na Karlovy Vary u Lubence se v úterý 31. srpna otevřel pro dopravu.  Lubenec tak získal obchvat a klid ve městě od nadměrné dopravy, řidiči zase větší komfort a cenné minuty při cestě směrem na Prahu. Výstavba obchvatu Lubence začala v roce 2018 a náklady na zprovoznění tohoto úseku se pohybují okolo miliardy korun.
REKLAMA

Nový úsek dálnice D6 z Prahy na Karlovy Vary u Lubence se v úterý 31. srpna otevřel pro dopravu.  Lubenec tak získal obchvat a klid ve městě od nadměrné dopravy, řidiči zase větší komfort a cenné minuty při cestě směrem na Prahu.

Výstavba obchvatu Lubence začala v roce 2018 a náklady na zprovoznění tohoto úseku se pohybují okolo miliardy korun.

Následovat by měla přeložka Krupé, šestiapůlkilometrový úsek by měl motoristům začít sloužit v roce 2024. Příští rok by měl být zahájen obchvat Hořoviček a výpadovka  u Hořesedel.
„Lubencem projíždělo osm až deset tisíc aut denně. Po otevření obchvatu se už lidé nemusí bát přejít silnici,“ uvedl při otevření úseku premiér Andrej Babiš.
Po dokončení úseků ve Středních Čechách se mají realizovat úseky v Karlovarském kraji.
Krajská správa Ředitelství silnic a dálnic pro Karlovarský kraj počítá s předběžným termínem dokončení  D6 Praha – Karlovy Vary v roce 2027.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.