13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Svědectví nakažených koronavirem: Odmítali nás otestovat. Ta nemoc není sranda

REKLAMA

Na YouTube a sociálních sítích se šíří video dvou mladých žen, které se nakazily koronavirem. Ukazuje hned několik věcí, z nichž nejzásadnější je fakt, že se v naší zemi bezpochyby pohybuje celá řada lidí, kteří mají koronavirus, a nebyli testováni, ale ani se o ně nikdo příliš nezajímá. Popisují ale také průběh nemoci a prosí spoluobčany o ohleduplnost k okolí.

V první části videa popisuje jedna z žen naprosto tragické selhání systému. Hygienická stanice ji neotestovala a doporučila návštěvu praktické lékařky. „Vysmála se mi za roušku, že není potřeba, řekla mi, že mám obyčejnou chřipku, ať si vezmu paralen a jedu domů,“ uvedla. Přitom ji ani za šest dní nepřešly horečky a bolesti hlavy.

Když problémy nepřecházely, vydala se na pohotovost v Motole, kde jí byl koronavirus diagnostikován. Žena však mezitím přišla do styku s mnoha lidmi, včetně lékařky.

Bolesti plic, zubů, očí, vysoké horečky. To všechno ke koronaviru patří, příznaky se také mohou přidávat postupně. „Lékaři se o nás vůbec nezajímají. Evičce udělali pozitivní testy, ona nadiktovala moje údaje, ale i další… Volali mi a řekli, že pro ně nejsem indikovaná, dokud mi neudělají testy,“ zaznělo ve videu.

„Doktor mi řekl, ať jsem silná a statečná. A že kdyby mi bylo zle, ať zavolám na 155, jinak mám čtrnáct dní ležet v posteli,“ popisuje jedna z dívek.

Druhá nakažená není stále vedena jako infikovaná, protože nebyla testována. „Takových lidí musí být spousta, kteří jsou na tom stejně jako my,“ říká. Péče o ně je nulová, berou paralen na horečku a další léky na bolest.

Hygienickou stanici podle všeho nezajímalo, jak dlouho mají příznaky nemoci, cesta k testování je zdlouhavá a trnitá. „Neposlouchejte ty kraviny, co vám říkají v televizi, co říká hygiena. Vůbec to tak není,“ upozorňuje žena na videu. „Ano, zvládneme to, ale je to fakt dost utrpení,“ dodala s tím, že se nakazila buď v metru, nebo v obchodě.

„Buďte prosím ohleduplní. Je to opravdu zákeřná nemoc, která vás prostě sejme,“ uzavírají dívky své video.


Chřipka, která je již dávno bagatelizována má mnoho svých podob, příznaků a průběhů. To, co se zrodilo a rozšířilo po celém světě a jaký to má původ bude otázka, která nemusí být zodpovězena. Opět se jen potvrzuje, že si každý musí především poradit sám. Politici politikaří a odborníci si stěžují, že nemají materiál ani pro sebe, natož pro běžnou populaci lidí.

Až vše po několika měsících skončí a léto dá koronaviru sbohem, bude správný čas ptát se zodpovědných jakou osobní odpovědnost vyvodili nejen za své morální poklesky, kterými jsou media doslova zaplavena, ale odpovědnost za zdraví lidí, kteří si je platí za to, že budou vždy na prvním místě.

Realita je ale úplně jiná.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.