25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Pravda o testování v kraji, jen další faul

REKLAMA

Proč byl minulý týden stan na testování v Karlových Varech prázdný?

Až po několika dnech pronikla na veřejnost informace, že kvůli nedostatku testovacích sad se uskutečnilo v Karlovarském kraji (KK) méně testů, než je celostátní průměr. Důvodem může být i skutečnost, že praktičtí lékaři dosud své klienty na testování neposílají v takové míře jako jinde. Přitom počet potvrzených případů onemocnění novým typem koronaviru Covid-19 je v regionu v přepočtu na počet obyvatel bezmála dvojnásobný, než je republikový průměr.

„Počet provedených testů na onemocnění Covid-19 se odvíjí od kapacity testovacích míst,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Karlových Varech Michaela Zajíčková na otázku, proč je v Karlovarském kraji provedeno dosud tak málo testů.

Na rovinu?

„Na rovinu, nemohli jsme testovat, protože jsme neměli výtěrové sady a bez toho se testovat nedá. Nyní jich máme dostatek,“ uvedl karlovarský hejtman Petr Kubis (ANO).

zdroj: novinky.cz


Od politiků slyšet slova „NA ROVINU“ se zpožděním několika dní v situaci, kdy je celá země „vzhůru nohama,“ je něco, po čem se mnohým vzteky vaří krev v těle.

Možná by bylo zajímavější vědět, jak dlouho o tom politici věděli a mlčeli jako ryby, když potenciálně nemocní zbytečně chodili několik dní k prázdnému stanu v nemocnici s doporučením od lékařů.

Ministr „KEN“ nejspíš opět má všechno v pořádku a nejmenší a nejchudší kraj v zemi ještě za Prahou neobjevil.

POLITICKÁ SATIRA


Příběh jeden z mnoha, kteří měli smůlu, protože je odpovědní politici v reálném čase vůbec neinformovali.

Selhávání státu je možné, ale jen proto, aby se chyby napravily. Opakované selhávání odpovědných politiků je neomluvitelné v době, kdy máme k dispozici mnoho informačních technologií. I začínající zpěváci by mohli vědět, že lidi mají právo na informace.  

Jaká je realita s testem na koronavirus v Karlových Varech?

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.