To je demokracie, nikoliv podvod

REKLAMA

Koalice PirSTAN se před volbami zavázala, že strany půjdou společně do vlády, či společně do opozice. Podle posledních vyjádření by však Starostové vstoupili do kabinetu i bez Pirátů.

Pokud by výsledek hlasování Pirátů byl opačný, nastala by situace, kdy strany mají rozdílný názor na stěžejní koaliční záležitost, uvedl v médiích Rakušan. „To je demokracie, nikoliv podvod.

Zloděj volá, chyťte zloděje?

Předvolební sliby jsou pryč. Voliče už nepotřebují. Není důvod dál hrát komedii. Dnes už politici STAN po vykutálené volební lsti na Piráty, jen sklízí maximum toho, co se dá z vládní spolupráce vytřískat a doslova za každou cenu.
Celé hnutí STAN je z větší části postaveno z úspěšných komunálních politiků, kteří se nesdružili jen proto, aby politikařili jako doma, kde vládnou s komunisti, ODS, ČSSD a každým, kdo jim udělá medvědí službu.

Prodají kohokoliv pro osobní zájmy?

Jeden příklad za všechny je i v Karlovarském kraji.

Každý kdo vládnul s politikem Kulhánkem byl mediálně zlynčován, že v politice buď skončil, nebo upadnul v zapomnění.

V Karlovarském kraji krom politických prospěchářů jsou i starostové, kteří skutečně pracují pro občany a nikoliv jen pro média. Ti se od Kulhánka a jemu podobných už distancovali před krajskými volbami. Mediálního křiku bylo kolem, tak jak Kulhánkovo poskoci umí, ale práce se u nich hledá složitě.


Miloš Zeman  rok 2019

Dostala jsem z České tiskové kanceláře dotaz, jak bych zhodnotila roční fungování vládnoucí koalice v našem Karlovarském kraji.
Odpověď si můžete přečíst zde👇
Výkony a výsledky vládnoucí koalice Karlovarského kraje můžeme zhodnotit jedním slovem. A tím je zklamání. Dokonce si troufneme říci velké zklamání z „velkého nic“. Za krajskou vládou totiž není vidět žádný konkrétní projekt, přínos nebo něco jiného hmatatelného. Ať začneme odkudkoliv, tak vždy hned narazíme na problém. Ať je to rekonstrukce Císařských lázní, proces transformace regionu nebo v posledních týdnech tolikrát zmiňovaný projekt Obchůdek 2021 na podporu malých prodejen, případně věci týkající se Karlovarské krajské nemocnice. Smutné je, že naprosto nesourodý vládní slepenec mnoha politických uskupení z krajských peněz uplatí cokoliv, co si zamane, a naprosto nerespektuje apely opozice na možné protizákonné a protiprávní jednání. Smutné je také to, že se v tomto podivném vlaku vezou i lidé, o kterých jsme přesvědčeni, že často bojují se svým svědomím, když mají o některých věcech hlasovat. Velmi nás zajímá, zda tito lidé ztratí zábrany a zmiňované čisté svědomí, nebo zda dojde k tomu, že prásknou do stolu a otevřeně hejtmanovi a jeho radním řeknou, že nejsou ochotni činy, postupy a rozhodnutí této krajské vlády podporovat. To se ale ukáže až v následujících měsících.