25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistická vycházka směr Mrázov

REKLAMA

Dne 21.5.2020 se třiadvacet  turistek sešlo na dolním nádraží v Karlových Varech. Byl pěkný a slunný den.

Trať mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi patří mezi deseti nejkrásnějších tratí v Evropě. Vede krásnou přírodou s pěknou florou, prostě nádhera.

Turistky zaplnily jeden vagón a jely do stanice Mrázov, odsud po cyklostezce šly okolo krásného rybníka Betlém až do Teplé. Betlém je známý kemp a oblíbený mezi rybáři. Zastávka v areálu Kláštera Teplá, byla příjemnou chvílí, dát si kávu a zmrzlinu.

Klášterní kostel Panny Marie byl založen v roce 1197 jako trojlodní s dvou věžovou bazilikou. Každou neděli je otevřen poutníkům, kde se koná mše svatá.  

Po odpočinku se šlo ke Klášteru na společnou fotografii do alba, a pak následovala procházka  po části klášterního parku. Škoda, že je letos takové sucho. Nebylo možné kvůli nedostatku vody vidět zajímavý vodní mlýn v provozu. Součástí parku je i velmi zajímavá Křížová cesta s keramickými soškami.

Přes pěkný městský park  turistky došly až na nádraží. Pak už  zbývala jen cesta vlakem zpět domů. Krásná osmikilometrová cesta, byla i pěkným zážitkem na okolí, přírodu a památky, které máme v Karlovarském kraji. Další výšlap bude příští výzvou směrem do Klášterce nad Ohří.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.