Výlet na Velký Rybník

REKLAMA

Sedm karlovarských tanečnic se rozhodlo dne 15. března, že si udělají výlet na Velký rybník a navštíví jednu tanečnici, která tam má chalupu.

Ráno  po deváté hodině se sešly na horním nádraží, kdy měly chvíli čas, tak si daly před odjezdem kávičku. Koupily si lístky a nastoupily do vlaku, který se s nimi rozjel směr Merklín. Ve vlaku, žádný průvodčí nepřišel. Pak si přečetly, že si musí cvaknout lístek jak v autobuse. Před desátou zastavil vlak na vlakové zastávce Velký rybník, kde sedm žen vystoupilo. S nimi vystoupila mladá slečna Jana.

Výletnice ji poprosily, jestli by mohla je vyfotit. Souhlasila a dala se s nimi do řeči. Šla s nimi.  Zeptala se, jestli by chtěly se podívat na zatopený lom, prý je to kousek. Děvčata souhlasila. Pak se vydaly po silnici. Cestou si vyprávěly různé příběhy. Pak se rozloučily s průvodkyni slečnou Janou a poděkovaly za příjemnou cestu.

Děvčata došla po jedenácté hodině k chalupě, kde je přivítala a pohostila tanečnice Maruška. Připravila pro ně šťouchané brambory a smaženou rybu. Po dobrém obědě si povídaly a pak domácí hostitelka udělala kávičku se zákuskem. Měly nádherný výlet a hlavně po výletu dobré jídlo. Tímto všichni děkovaly za nádherné pohoštění, a odebraly se na autobus, který jim jel po třetí hodině do Karlových Varů.