25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika z Šemnic do Všeborovic

REKLAMA

25 května 2023 se sešlo na dolním nádraží v devět čtyřicet pět u autobusové zastávky 13 turistek.

Počasí bylo pěkné. Autobus přijel, turistky nastoupily a ten se s nimi rozjel směrem Šemnice. Po dvacetiminutové jízdě autobusem dojely do Šemnice. Tam turistky vystoupily. Ze Šemnice se vydaly cyklostezkou dolů k řece Ohři. Šly kolem šemnické Duhové školky, kde si venku hrály děti.

Holčička přijela na koloběžce k vrátkům a pochlubila se děvčatům, že dostala prstýnek od kluka Páji, který ji i požádal o ruku. Měla z toho velkou radost.

Ženy pokračovaly dál a vydaly se lesní cestou. Pozorovaly kolem přírodu. Došly k mostu, který přešly a prohlédly si malou kapličku, která zde stojí. Vedle té malé kapličky je zahrádka, která je plotem ohraničená a na každé plaňce má pověšený hrníček, je to moc pěkné. Po prohlídce šly dál kousek silnicí, až došly k lesní cestě. Po levé straně cesty teče řeka Ohře a po pravé straně je malá chatová oblast. Na řece spatřily několik lodí s vodáky. Pravděpodobně se jednalo o školní výlet studentů.

Krásně jim svítilo sluníčko. Cestou si povídaly a pozorovaly kolem přírodu.

Jak tak šly, tak na druhé straně řeky si všimly velké ovce, která jim ze začátku připadala jako kráva. Dohadovaly se, až zjistily, že je to skutečně ovce. Cesta je lemována vysokými vzrostlými smrky. Po hodince chůze konečně došly k Hubertusu, kde si sedly, občerstvily se a odpočinuly si. Měly tu výborné buchty povidlové, tvarohové a makové. Děvčata si moc pochutnala. Mají tu i jiné občerstvení pro cyklisty a vodáky.

Turistky pokračovaly dál, až přišly ke studánce, kde se dvě děvčata napila, a hlavně si načepovala pitnou vodu do láhve.

Na řece Ohři uviděly volavku.

Z lesní cesty došly na silnici a vydaly se do Všeborovic na autobus. Měly čas, tak si zašly do hospůdky Pod mostem občerstvit se. Poté se vydaly na autobus číslo sedmnáct a jely k tržnici. Byla to opět nádherná vydařená slunná turistika.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.