30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vlak s cestujícími narazil do vagónů

KVListy

REKLAMA

Karlovy Vary – Vlak Českých drah „Regioshark“ dnes ráno vyjížděl z karlovarského horního nádraží . Následně narazil  do odstavených vagonů zapojených do nákladní soupravy asi sto metrů před  stanicí dolního nádraží, kam měl dorazit.

Došlo k poškození přední části osobního vlaku, ve kterém s tu chvíli cestovalo okolo dvaceti cestujících. Ke zranění osob nedošlo a  cestující došli do blízké stanice po svých.  Na místo dorazili hasiči, kteří zajistili místo srážky. Celou událost si následně převzali hasiči ČD z Chebu, kteří budou provádět další opatření.

Nákladní souprava měla stát nejspíš v jiné vzdálenosti od nádraží a poslední vagony tak zasahovaly  až za křížení kolejí. Proto na další  koleji,  po níž právě přijížděl osobní vlak, který měl dojet do stanice stály ještě vagóny stojící nákladní soupravy.  Přesné okolnosti a příčiny nehody v současné době vyšetřuje Drážní inspekce a policie.

Podle ČD chybu strojvedoucí neudělal, protože v danou chvíli měl volno a mohl na kolej vjet. Díky pohotovému jednání došlo k nedobržděné srážce a škody jsou tak mnohem menší.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.