V Thermálu budou atrakce za 130 milionů

REKLAMA

Státní hotel Thermal uzavře smlouvu se strategickým partnerem o rekonstrukci bazénového centra. Uvedla to v mnulosti na svém twitterovém účtu ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Bazén opraví stát a provozovat ho bude společnost Saunia, s. r. o.

„Cílem je vybudovat špičkové relaxační centrum, které bude nabízet širokou škálu wellness služeb na nejvyšší úrovni,“ uvedla Schillerová. Bazén je od roku 2015 kvůli havarijní stavu uzavřený. Otázkou je zdali je také cílem nabídnout služby lidem, kteří v Karlových Varech žijí, nebo se z původně veřejného koupaliště stane luxusní oáza jen pro vybrané lázeňské pracháče, kterým budou občané města jako zaměstnanci jen sloužit.

V projektu se počítá s využitím vřídelní vody ve venkovním bazénu, což představuje v českých poměrech zcela výjimečnou nabídku relaxace s unikátním výhledem na historickou část města Karlovy Vary.

Vítězná společnost Saunia provozuje v České republice sedm saunových komplexů a dalších sedm je ve výstavbě. Strategií společnosti Saunia je stát se největším provozovatelem bazénových a saunových světů v regionu střední Evropy.

Celková rekonstrukce hotelu Thermal by měla začít ještě letos.

Kdo stojí za v tichosti vybranou společností Saunia se veřejnost možná dozví, až si ji nenápadně v budoucnu koupí například nějaký věřitel, který vlastně do politiky vůbec nechtěl.