V Karlových Varech se otevřelo nové plicní oddělení

REKLAMA

Bývalá krajská vláda pod vedením hejtmana Martina Havla (ČSSD) postavila v Karlových  Varech společně s podporou města Karlovy Vary nové plicní oddělení. V Karlovarském kraji bude sloužit pacientům nové plicní oddělení, to vzniklo nástavbou střechy pavilonu C v krajské nemocnici v Karlových Varech. Velmi náročná akce za 71 milionů korun byla zahájena letos v květnu a už proběhla i úspěšná kolaudace.

Plicní oddělení s lůžkovou částí včetně  ambulance bude otevřeno už příští rok v prvním kvartálu, personál se bude stěhovat z budovy jejíž stáří se počítá na 120 let. Ambulantně se na plicním oddělení ošetří ročně kolem 7000 pacientů. Okolo 500 jich je pak následně hospitalizováno.

“Pacienti i zdravotnický personál díky přestavbě opustí poslední z historických budov Karlovarské krajské nemocnice a přestěhují se do moderního zázemí nového oddělení. Jeho součástí je sedm pokojů s kapacitou 22 lůžek, zákrokový sál i ordinace spirometrie a inhalace,” uvedla pro media hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová  (dříve ODS / dnes ANO), která se na otevření nijak nepodílela. Vildumetzová ani nepozvala na otevření členy bývalého vedení kraje, kteří celý projekt dotáhli úspěšně až ke kolaudaci.

„Zabýváme se například možností vybudovat novou střední zdravotnickou školu přímo v karlovarském areálu krajské nemocnice. Tak, aby tady vznikla namísto opuštěných objektů nová a moderní školní budova. Tak trochu přitom sázíme rovněž na fakt, že by to mohlo zvýšit zájem studentů a studentek, kteří nám chybí,”  poznamenal nový náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Jan Bureš (ODS), který pohotově čerpal z kvalitně připravených podkladů rozvoje nemocnice z dílny bývalé krajské koalice.

,,Tak trochu chlubení se cizím peřím, makáme bude líp.”  

youtube.com