30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kraj vyšplouchl krajské město, dočkají se Císařské lázně opravy?

KVListy

REKLAMA

Sečteno podtrženo. Město Karlovy Vary s Karlovarským krajem dohodlo v minulosti opravu jediné národní kulturní památky v Karlovarském kraji. Císařské lázně město odevzdalo kraji za desetinu ceny pod podmínkou, že je společně opraví. Po dobu několika let se složitě sháněly finanční prostředky.

„Byla tady jasná dohoda, že město dá na rekonstrukci 100 milionů korun, dále je písemný příslib z ministerstva financí a z ministerstva pro místní rozvoj je potvrzeno minimálně 140 milionů korun,“ vyjmenoval primátor města Karlovy Vary Kulhánek (KOA).

Rekonstrukce budovy bude stát kolem 500 milionů korun. Složit  peníze  měl kraj, město, stát a takzvaný integrovaný plán rozvoje území, díky kterému budou Karlovy Vary získávat další evropské dotace.

Hejtmanka Vilhumetzová (dříve ODS dnes ANO) slibuje, že kraj chce Císařské lázně opravit, ale v ztápění společně s koalicí za přímé podpory komunistů společně škrtá v rozpočtu kraje 100 milionů na rekonstrukci a několik bodů na to zastupitelstvo schvaluje vystoupení kraje ze sdružení právnických  osob, které zaštiťuje celou rekonstrukci.

Pětiletá konstruktivní a náročná spolupráce mezi krajem a městem se řízeně rozplývá  v beznaději a nejistotě.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.