13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Sliby se mají plnit, polovina dálničky už mohla být proplácena

fotokoláž Karlovarské listy

REKLAMA

Voliči své hlasy dali a Vildumetzová je hejtmanka, ale na prvním zastupitelstvu si rozdali noví politici pro sebe jen koryta. Jeden z konkrétních slibů, který mohl být splněn už na prvním zastupitelstvu kraje ale splněn nebyl.

Nová parta krajských politiků neschválila ani bod různé, který se běžně zařazuje automaticky. Po té co si politici z ODS / hnutí ANO, ODS a další  koaliční partneři rozdali  funkce a desetitisícové výplaty, rychle vše ukončili. Demokraticky diskutovat se ve firmě nenosí, opozice dostala bobříka mlčení. 

O splnění slibu občanům, který před volbami stále dokolečka všude opakovala bývalá a dlouholetá členka ODS Vildumetzová se nezmínila ani jediným slovem i když právě první zastupitelstvo měli její voliči mít schváleno proplacení poloviny dálniční známky.

,,Volil jsem Vildumetzovou, protože mi slíbila proplacení poloviny dálniční známky a v televizi říkala, že se to dá zařídit už na prvním zastupitelstvu, ale nic tam nezaznělo. Jezdím za prací do Německa a platím za pár kilometrů dálnice, to je nespravedlivé.Vildumetzové jsem věřil a teď jí pošlu účtenku, protože sliby se mají plnit,“ řekl František Buk.

Tento konkrétní slib z mnoha vyřčených je každému jasný. Polovina je polovina a má se proplácet do té doby, než bude dálnice dostavena. Toto uvedla  Vildumetzová dnes zvolená hejtmanka za hnutí ANO.

Ceny a platnost dálničních známek v ČR

  • Roční              – 1 500 Kč / 750,- Kč dosud nesplněný slib hnutí ANO
  • Mesíční          – 440    Kč / 220,- Kč dosud nesplněný slib hnutí ANO
  • Desetidenní – 310     Kč / 155,- Kč do sud nesplněný slib hnutí ANO

Platnost roční dálniční známky pro rok 2017 začíná 1. prosincem 2016 a končí 31. ledna 2018. Použití zpoplatněné pozemní komunikace bez platného kupónu může být v blokovém řízení pokutováno do výše 5 000 Kč a ve správním řízení až do výše 100 000 Kč.

 

SLIBY Z PŘEDVOLEBNÍHO SPECIÁLU JANY VILDUMETZOVÉ

zdroj : zaktv.cz , shlédnout celé video zde… 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.