13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hamáček se skutečně chlubil o cestě za Sputnikem

REKLAMA

Přivezu Sputniky a zachráním ČSSD, říkal na vnitru Hamáček

Seznam Zprávy přinášejí další svědectví o tom, co plánoval vicepremiér Jan Hamáček na své cestě do Moskvy. Jde o svědectví, které doplňuje a rozvíjí informace, jež Seznam Zprávy publikovaly v minulých dnech.

Vicepremiér Jan Hamáček v polovině dubna připravoval na cestu do Ruska. Oficiálně plánoval, že zajistí vakcíny Sputnik V, a tím  získá voliče pro sociální demokracii. 

Podle serveru Seznamzprávy.cz, se s tím svěřil spolustraníkovi, kterého si po předchozím víkendovém sjezdu pozval ve čtvrtek 15. dubna na desátou hodinu dopolední na Ministerstvo vnitra.

Ten týž den později odpoledne se sešel na schůzce se šéfy tajných služeb a policie a konzultoval s nimi stejný plán.

Bylo to v době, kdy Jan Hamáček už – přinejmenším více než týden – věděl, že za sedm let starými výbuchy zbrojního a muničního skladu ve Vrběticích stojí ruská vojenská rozvědka GRU, a přesto cestu do Moskvy plánoval.

„Já jsem se ho na to ptal a on říkal: Přivezu milion Sputniků a mám to tam všechno domluvený,“ sdělil v rozhovoru s reportérem Seznam Zpráv Hamáčkův stranický kolega.

Věděl přitom, že hovoří s reportérem Jankem Kroupou, a požádal, aby jeho jméno nebylo prozrazeno. S tím, že na jméno je svůj popis schůzky s předsedou ČSSD připraven sdělit, pokud se Hamáčkova cesta do Moskvy anebo dění kolem ní dostanou před soud či před vyšetřovací orgány. Sám, bezprostředně po rozhovoru s reportérem, oznámil Janu Hamáčkovi, že své svědectví zopakuje před soudem.

Redakce jeho identitu zná, ale souhlasila ji v tuto chvíli celou nezveřejnit. Stejný postup ostatně Seznam Zprávy zvolily i v případě svých zdrojů, které popsaly další schůzku z 15. dubna. Jak už jsme uvedli v úterý, odehrála se večer v Hamáčkově ministerské kanceláři a vicepremiér na ní před řadou svědků sděloval stejné plány jako dopoledne stranickému kolegovi: že v Moskvě půjde o milion Sputniků a navíc o schůzku Biden–Putin, která se měla konat v Praze. 

 

Netolický v úterý na Facebooku zveřejnil příspěvek s titulkem „Chci znát pravdu o cestě do Moskvy”.

„Mám nejen jako stále ještě člen české sociální demokracie, ale především jako angažovaný občan právo znát pravdu o Vrběticích a plánované cestě do Moskvy? Mohu mít vůbec tu odvahu a žádat vysvětlení? Nebude to bráno jako útok?” položil si otázku v reakci na zveřejněné informace.

Dnes Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) potvrdil, že s ním vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) hovořil o získání milionu dávek vakcíny Sputnik z Ruska.

zdroj: seznamzprávy.cz


komentář : Karlovarské listy

Jak Hamáček mluvil, či nemluvil o cestě do Ruska, tak první informace novinářů je veřejně potvrzena.

Otázka, která stále není Hamáčkem pro občany odpovězena je, zdali si to Hamáček zkombinoval s výměnou za ututlání kauzy Vrbětice a následně svůj zvrhlý nápad skrečoval po té, co ho vystrašila informace, že by si ho Rusové nahráli a následně mohli vydírat,  jak tvrdí Seznamzprávy.cz, na které Hamáček podal trestní oznámení a žaluje redakci o 10.miliónů.

Na zachraňování strany mohl Hamáček, jak dnes tvrdí myslet celé volební období třeba tím, že ČSSD dotáhne roky slibovanou důchodovou reformu, aby vše nemusel zachraňovat pár měsíců před volbami s čistými úmysly, kterým aktuálně nikdo nevěří ani nerozumí, protože politici opět občanům neřekli jaká je ve skutečnosti ta obyčejná pravda.

Mnozí občané by asi zaplakali, už jen proto, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci.   

ČSSD se aktuálně může poprvé v historii pod vedením Jana Hamáčka dostat do situace, kdy ne nedostane do Poslanecké sněmovny, stejně jak už tomu je v mnoha krajích, obcích i Senátu, kde ČSSD nemá jediného politika. To, že voliči ČSSD už nevěří delší dobu je podle volebních výsledků zřejmé, Ale asi nejhorší je fakt, že Hamáček se nezbavil zátěže starých struktur a stranických kmotrů, které ČSSD odjakživa významně ovlivňovali a většinou se nejednalo o věci ve prospěch občanů České republiky, ale o soukromé zájmy, pašalíky, klientelismus a další závadné a amorální  způsoby, pokud se nejednalo přímo o vyšetřování korupčních trestných činů jednotlivých politiků.

Aktuálně je o soudu rozsáhlá korupční kauza ROP Severozápad, kde kromě tehdejších členů ODS je celá řada politiků z ČSSD, kteří dnes ukazují, že spolupráce ODS a ČSSD na korupční úrovni, zřejmě fungovala lépe, než by si kdokoli dokázal představit.  Díky slabému vedení a nesplnění mnoha předvolebních slibů není ani dnes jisté, že ČSSD je skutečně dobrou volbou pro slušné a poctivé občany České republiky, kteří platí daně na výstřelky mimo normu a vytváří další a další dluhy, které významně stíží život budoucím generacím.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.