13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Na letním kinu si v roce 2010 udělal kampaň

KVListy

REKLAMA

O tom, že politici mívají více tváří nejspíš platí i na současného hejtmana Petra Kulhánka.

Díky přízni kolegů (novinářů) ukazuje Kulhánek jen tvář „pozitivního lidumila“ a jeho četné mediální průšvihy jsou dlouhodobě umlčovány.
Cesta moci a především její udržení pro politika lokálního formátu může z kompromisů přerůstat v politické dohody, daleko za hranou slušného chování s bezprecedentním dopadem na všechny slušné občany. Kulhánek jako politik už v minulosti čelil hned několika trestním oznámením, která loajální novináři zcela opomněli zveřejnit, na rozdíl od jiných politiků, soustavně vláčených ve svých příspěvcích dnes a denně s patřičným akcentem.
Předvolební praktiky politika Kulhánka a hnutí s několika členy (KOA) popsal jeho bývalý koaliční partner, kterého následně odkopl.

7. května 2018  byl zveřejněna výpověď karlovarského zastupitele z hnutí Ocojimjde .  

Opoziční zastupitel Otmar Homolka tvrdí, že v roce 2010 si primátor Kulhánek udělal na letním kinu kampaň.

,,V roce 2018 budeme opět promítat digitálně a to od poloviny července do konce prázdnin. Škoda jen, že ne v Karlových Varech..,” postěžoval si na webu Otmar Homolka z hnutí OCOJIMJDE. Tato hláška zazněla v souvislosti s tím, že se nejedná o letní kino v Karlových Varech, ale v Boskovicích, které mají  pouhých 11 tisíc obyvatel. Rekonstrukce tamního letního kina podle informací stála městečko 14 milionů korun a digitalizace přijde na dalších osm.

Pro srovnání letní kino v Karlových Varech bylo uvedeno do provozu za cca pět milionů korun, které vynaložilo bez výběrových řízení  v minulém volebním období na práce, které bez záruk dělal se svými kamarády jeho kolega a tehdejší koaliční zastupitel Fujdiar svépomocí. Od té doby  je kino podle Homolky v ostudném stavu, zatéká do budov a jeho prostory jsou zakryté plachtami.

,,Primátor si na LK udělal volební kampaň v roce 2010, angažoval Láďu Gerendáše a vyhrál volby. Nyní se už v kině vůbec nepromítá. Prý lidé nemají zájem. Na Moravě rostou nová letní kina jako houby po dešti, v našem světově proslulém festivalovém městě nefunguje. Karlovy Vary jsou zdravé město – tvrdí primátor,”uvádí Homolka, který je zapleten do podvádění při hlasování v soutěži Stavby Karlovarského kraje.


Kulhánkek

připravujeme:

Budou opět občané Karlových Varů oběti špinavé, politické, předvolební hry?

Pisár a Kulhánek na zmrzlině u Ajšmana (uprostřed) v Nejdku

Fakta

  • Opět probíhají populistické předvolební aktivity, které organizuje hejtmanu Kulhánkovi blízký neúspěšný politik Petr Ajšman, který ani není občanem Karlových Varů, ale z Toužimi, kde ve volbách totálně u občanů propadl.
  • Dokonce ani na komerční koncerty lidé do starého letního kina nepřišli.
  • Primátor Kulhánek po dobu osmiletého vládnutí neumožnil dokončení nutné rekonstrukce letního kina. Do rozpočtu hnutí KOA vložilo prostředky pouze na udržení provozu areálu.
  • Dnešní petice, které se prohánějí Karlovými Vary připomínají volební kampaň, která skončila nesplněnými a nesmyslným sliby.
  • Mnohým aktérům předvolební špíny nedochází, že ekonomicky lze v dnešní době provozovat multifunkční areály.
  • Z Karlových Varů za posledních 30.let odešlo 12 000 lidí, t.j. celé město Nejdek a další odcházejí, nejen za studiem na vysoké školy, ale k vůli krajské regulaci školství dnes odchází mnoho dětí studovat střední školy mimo Karlovarský kraj.
  • Děti s průměry od 1,5 v Karlovarském kraji často ani na opakované pokusy nebyly přijaty, protože z více něž stovky žádostí školy otevíraly často jedinou třídu od 15. ti do 30. studentů.
  • Přibývající důchodci se trmácet do letního kina na periferii, bez infrastruktury nebudou.    

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.