25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Výcvik civilních pilotů v Karlových Varech

KVListy

REKLAMA

Karlovy Vary – Ve výukovém středisku letecké školy F AIR se v Karlových Varech mohou objevit noví studenti. Krajské zastupitelstvo a je celému projektu nakloněno. K výcviku by mělo sloužit mezinárodní letiště v Olšových Vratech u Karlových Varů.

Příležitost vytvořit nová pracovní místa a zároveň oživit provoz na letišti v Karlových Varech, pro které to bude mít nezanedbatelný finanční přínos. Díky tomu na sebe karlovarský region také přitáhne pozornost leteckých společností. Letiště je již dva roky pod heslem makáme v červených číslech.

Jsou prý třeba  vybudovat hangáry pro výuková letadla. Investice se však Karlovarskému kraji má vrátit do tří let. Letecká škola F AIR má 28.letou tradici v oboru vzdělávání leteckého personálu. V současnosti jí navštěvují studenti ze 47 zemí světa. Její absolventi pracují nejen jako piloti, ale také například jako manažeři a experti v nadnárodních leteckých společnostech.

Na zasedání zastupitelstva vše prezentoval výkonný ředitel společnosti F AIR Michal Markovič, který vysvětlil, jak bude probíhat výuka a podal informace i méně vzdělaným zastupitelům ze světa letectví.

Podle prognóz se údajně letecké společnosti budou v nejbližších letech potýkat s velkým nedostatkem pilotů, proto je rozvíjení tohoto projektu do budoucna perspektivní. 

Ani jedinou prognózu však odpovědný politik za dopravu zastupitelům nepředložil.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.