25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Za lepší ochranu plastik u Thermalu.

Plastiky kolem hotelu Thermal ze 70. let mají stále více šrámů. Některé vznikly již dříve a některé během právě probíhající rekonstrukce Thermalu.
REKLAMA

Plastiky kolem hotelu Thermal ze 70. let mají stále více šrámů.

Jde o dva soubory plastik, dvou významných umělců. Miloslava Chlupáče a předního karlovarského umělce Vlastimila Květenského.

Jediné, čím jsou „chráněny“ je pár měkkých desek v horní části plastik. Prameny a dřevotřísky ledabyle opřené o Plastické stély. Ani jedno z těchto opatření ale zdaleka nezakrývá celá díla, a nejsou tedy dostatečně chráněna před okolními stavebními pracemi. Nutno dodat, že na začátku rekonstrukce byla na Plastické stély házena suť a nevíme tedy, jak dopadla spodní část plastik, protože ta je nyní zakryta.
„Toto je prosba všem, kteří s tím mají co dočinění. ochrana těchto plastik musí být zajištěna! Ideálně lépe zabezpečit plastiky po celé jejich délce a neskladovat těsně u nich stavební náčiní, materiál nebo odpad ze stavby,“ komentuje na FB profilu jeden z rozhořčených karlovaráků.

Kolem koupaliště Thermal bylo mnoho otazníků. Dlouhodobě utajovaná informace o novém nájemci a jeho výběr na Ministerstvu financí úplně nepřipomíná protikorupční hnutí ANO, které šlo do voleb proti kmotrům tradičních politických stran.  Právě Ministerstvo financí je v roli majitele, zastupujícího stát, který hospodaří ve státním hotelu už od dob socialismu.

Zastaralé technologie z dob ČSSR ale dlouhodobě nemohly konkurovat současným, moderním řešením. Možná i proto se hotel dlouhodobě po odečtení injekcí ze státních peněz pohyboval v červených číslech.

Na poslední velké tiskové konferenci Andrej Babiš a další politici slibovali otevření bazénu 1.6.2021 na Den dětí. Rekonstrukce stále pokračuje a politici své sliby neuskutečnili. Další termín otevření by podle informací ze společnosti Saunia mohl být začátkem srpna.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.