Vážná dopravní nehoda ochromila na půl dne provoz na R6

REKLAMA

Vážnou dopravní nehodu na R6 má prý na svědomí podle základních informací od svědků na místě  řidič osobního automobilu, který nezvládl předjížděcí manévr na mokré vozovce.

Podle informace policejní mluvčí řidič osobního automobilu jel ve směru z Karlových Varů na Prahu, na mokré vozovce dostal smyk, narazil do protijedoucího kamionu, do toho vzápětí narazil i projíždějící autobus. Na místo tak na základě telefonického oznámení vyrazili záchranáři, kteří na místě ošetřili 52 lidí. Mezi cestujícími autobusu bylo 34 dětí.

Hasiči a posádky záchranné služby všechny účastníky nehody posadili do svých vozidel, aby nečekali venku v mrazu, následně je evakuoval přistavený hasičský autobus.

Volající uváděli větší počet zraněných osob na místě události, hasiči proto na základě těchto volání oznamovatelů na místo vyslali šest jednotek. Na místě zasahovalo také šest sanitních vozů a dva lékaři. Z místa nehody odvezly sanitky záchranné služby celkem osmnáct zraněných osob. Po ošetření byli všichni pacienti propuštěni domů a následně do ambulantní péče.

Hasiči pomáhali také  s překládáním vysypaného obsahu nákladu z kamionu.

V daném úseku  po celou noc i den probíhala zimní údržba, komunikace byla mokrá a chemicky ošetřená.