22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zbytečně zavřené hranice jako za socialismu

REKLAMA

Češi si už teoreticky mohou vzít občanku nebo pas a odjet si třeba „za kopečky“, ale jen málo ze sousedních států, by je bez problémů na své území pustilo. Okolní státy totiž pořád výrazně omezují vstup na svá území, a to včetně pouhého tranzitu. Regulace platí téměř na všech hraničních přechodech.

Česko se ale odchýlilo oproti sousedním státům hned dvakrát.

Nejdříve úplným zákazem vycestování svých občanů a pak nečekaně rychlým uvolněním omezení svobody pohybu.

Přitom i přes to, že že Češi už zákaz nemají, tak na výlety nebo nákupy se za hranice stejně zatím nedostanou.

Jedná o to, že naši zemi řídí opět bývalý komunista a uzavřené hranice jsou pro něj určitým normativem?

Nečekané uvolnění nastalo proto, že populistické hnutí dostalo avízo od svých mediálních poradců, proto se otočilo a rychle se začalo nahlas papouškovat to, co lidé chtějí slyšet, proto aby preference držely ten správný směr ?

Hnutí ANO každý měsíc do svého mediálního obrazu vráží zarážející částky. Na Facebboku Andreje Babiše permanentně sedí tým lidí, který pánovi v letech tvoří jeho bezchybný mediální obraz, který drží krok se současnými trendy.

Nebo si snad někdo myslí, že Andrej Babiš, od rána do večera sám dokolečka vypisuje na sociálních sítích, k tomu dělá rozhovory do rádií, tiskové konference a další mediální prezentace, aby byl nepřetržitě v superlativech vrýván permanentní reklamní kampaní lidem do paměti jako potravinářský výrobek na regálech supermarketu?

Sám premiér podle toho, co několikrát veřejně prohlásil si s moderní technikou moc nerozumí a věk na to rozhodně má. Ale to, že Andrej Babiš užívá papírový diář od doby socialismu, kde jako komunista pracoval na vysokých pozicích je dlouho veřejně známé.

Nečekané otáčení korouhvičkou premiéra Babiše jasně ukazuje, že primární je udržet moc a politické hnutí na vynikajících preferencích, a teprve potom jsou v pořadí další záležitosti. Už v minulosti mnohokrát Andrej Babiš ukázal, že vyhrává a to doslova za každou cenu. Ale o tom kdy mluví politik pravdu bychom mohli nejspíš jen spekulovat.


A jak se dříve o panu premiérovi Babišovi vyjadřoval pan prezident Zeman?

Dokonale připravená persifláž, přečtená z papíru bývalé hejtmanky Jany Vildumetzové Mračkové (ODS/ANO) svědčí o tom, že žaludek má politička skutečně v té nejlepší možné kondici a domácí úkol zvládla jako vždy na jedničku s hvězdičkou. Škoda, že se „DOMÁCÁK“ už nestihla naučit zpaměti, pak by jí to uvěřili snad úplně všichni „POSMĚVÁČCI,“ které svým vystoupením jen podprůměrně pobavila.

zdroj:CT

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.