14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Politička si změnila bydliště, podvedla voliče?

REKLAMA

Před časem jsme informovali o tom, že politička z hnutí ANO Hana Žáková pobírá nemorálně peníze z veřejných rozpočtů za mnoho politických funkcí. Přitom se jako předsedkyně oblasti Karlovarska podílí na personálním rozhodování o tom, kdo bude za morální poklesky z hnutí ANO vyloučen. O tom, kolik bere Žáková za sbírku veřejných funkcí, budeme informovat detailně.

Po krátkém surfování  na internetu se dá prokazatelně zjistit, že Žáková, kterou v Karlových Varech známí politici, ani lidé před volbami vůbec neznali je dnes zastupitelkou města Karlovy Vary.

Jak je to možné, že „ANOpaní“ z Nejdku se mávnutím kouzelného proutku stala občankou Karlových Varů? 

Politička Žáková ale stále bydlí v Nejdku. Tuto informaci potvrdilo několik místních občanů, kteří političku znají. Je také veřejně známo, že v Nejdku se jí politická kariéra nevydařila, protože se do zastupitelstva Žáková v roce 2014 nedostala.  V obchodním rejstříku se z veřejných zdrojů dá dohledat úřední adresa, kterou má Žáková v Karlových Varech zapsanou v dokladech. Nejdecká rodačka má nyní úřední adresu v Karlových Varech v části Dvory. Pokusy ji navštívit byly marné. Otázky právě na téma jejího náhlého přistěhovalecvtí do Karlových Varů Žáková neodpověděla.

Po příjezdu na místo údajného pobytu Žákové v Karlových Varech jsme byli doslova šokováni. Na místě se  nachází objekt, kde sídlí několik firem a  po zazvonění na neoznačený zvonek nám bylo sděleno, že zde nikdo Žákovou nezná a neví, že zde bydlí. Na domu visí mnoho schránek a jedna se jménem Hana Žáková. 

Žáková si úřední adresu v Karlových Varech zařídila zřejmě jen proto, aby zde mohla kandidovat a získat na čtyři roky další placené politické funkce. Občané Karlových Varů ji asi nikdy nezajímali už jen proto, že zde nikdy nežila, ani po změně bydliště nežije. V Karlových Varech nejspíš vykonává jen další placené politické funkce.

Žáková spokojeně bydlí už řadu let v Tisové u Nejdku v rodinném domě, který vlastní. Pracuje v Chodově a zastupitelku města dělá na základě úředně změněné adresy před volbami do Karlových Varů, protože zákon požaduje, aby zastupitelé byli občany obce, kde kandidují.


PRO LIDI    NEBO   PRO PENÍZE


Zákon nejspíš vůbec nepočítá s účelovým obcházením nepsaných morálních pravidel. V malých obcích ví každý kdo je kdo, ale větší města poskytují vypočítavým politikům, kteří využívají slabosti zákona ochotných si změnit trvalý pobyt a získat sice legálně, ale nemorálně mandát zastupitele a další placené funkce  v úplně jiném městě.

Kdyby voliči v Karlových Varech znali celou pravdu, asi by si nikoho z Tisové u Nejdku do svého zastupitelstva nezvolili. Ve větším městě se lidé tak dobře neznají, a tak se vše pod značkou hnutí ANO 2011 podařilo. Z krajské političky se stala politička města Karlovy Vary s tichým vědomím spolustraníků „Karlovaráků.“

Už nyní je možné, aby lidem ve městech, kde se narodili a žijí dodnes vládli přistěhovalci, prakticky odkudkoliv.

Slušní lidé by se nejspíš zamysleli nad tím, kde udělali chybu, když je doma nezvolili. Třeba něco změnili a zkusili reparát, ale to není případ sebevědomé političky z hnutí ANO 2011, která se zřejmě vyzná v tlačenici a jde si za svým doslova za každou cenu.

Protože političku nebylo možné v Karlových Varech na úřední adrese zastihnout, položili jsme jí několik otázek prostřednictvím emailové adresy, kterou má uvedenu pro komunikaci s občany Karlových Varů na webu města.


– Myslíte si, že je morální si účelově měnit trvalý pobyt pro dosahování politických cílů?

– Myslíte si, že je morální, aby jste byla zastupitelkou města Karlovy Vary, ve kterém jste  nikdy nebydlela a ve skutečnosti pořád žijete v Tisové u Nejdku ?

– Použila jste hnutí ANO pouze jako výtah pro získání mnoha placených politických funkcí, když jste účelově změnila svůj úřední pobyt ?

– Nemyslíte, že by jste měla být za své chování jako politik  z politického hnutí okamžitě vyloučena ?

– Chcete se dál v politice angažovat a kandidovat i přes to, že jste vlastně podvedla občany – voliče Karlových Varů ?

Na písemné otázky, které obdržela politička Žáková na oficiální e-mail pro veřejnost, naší redakci neodpověděla.


Asi stále nezná odpověď za základní otázku

“ KDE DOMOV MŮJ“


Politické stěhování za funkcemi není v hnutí ANO na Karlovarsku úplně ojedinělé. Například ex hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová se dokonce několikrát stěhovala a tam, kde pracovala, také žila veřejný, ale také i soukromý život. Žila v Horním Slavkově, kde působila jako starostka a pak se přestěhovala zpět do Karlových Varů, kde v roce 2014 kandidovala za ODS. Jana Mračková Vildumetzová to udělala poctivě a jako politička zastupuje lidi, tam kde s nimi skutečně žije a sdílí s nimi jejich starosti i radosti na rozdíl od Žákové.

Smutné na celém příběhu je, že politička Žáková je povoláním učitelka a působí aktivně ve školství, kde je automaticky příkladem pro mnoho dětí.


Žáková  neprošla volbami v rodném městě, kde ji občané dobře znají.

Snad v dalších volbách nebudou voliči slepí a vhodí do uren volební lístky se jmény, za kterými se skrývají skuteční lidé z  měst a obcí, kde skuteční žijí společně s občany, kteří je dobře znají. V demokracii si vše musí občané ve svých městech dobře pohlídat, aby přes síto voleb neprošli „NONAME POLITICI,“ kteří si přišli možná jen podfukem na voliče přivydělat nějakou tu „pětku“ navíc.

Podle informací bude politička Žáková opět žádat o důvěru voličů.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.