13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Víceprezident Rady evropských měst a regionů pro střední Evropu je primátor Kulhánek

youtube achiv

REKLAMA

Česká republika má své zastoupení i ve vedení Rady evropských měst a regionů a hned reprezentantem z Karlových Varů. Na jednání Rady evropských měst a regionů CEMR (Council of European Municipalities and Regions) byl do vedoucí pozice zvolen jako viceprezident pro oblast střední Evropy místopředseda Svazu měst a obcí ČR a primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek (KOA) na volební období 2017 až 2019.

CEMR mimo jiné zajišťuje projednávaní evropské legislativy s reálným propojením života měst i regionů, které tak mohou přinášet myšlenky do evropského procesu při tvorbě legislativy. Jeho hlavními cíli pro nadcházející období je zejména zjednodušení procesů ve vztahu EU a samospráv a významnější posílení role a pravomocí samospráv v novém vyjednávání při tvorbě evropských pravidel.

„Vzhledem k tomu, že to jsou všechno věci, kterými se trápíme šest let, a známe přesně praktický život s EU a jeho přínosy i úskalí, přijal jsem nominaci do vedení té pro nás nejbližší evropské instituce. Věřím, že to bude znamenat také posílení ČR pro budoucí vyjednávání,“ komentoval volbu Petr Kulhánek.

Pozitivní dopad pro budoucnost může mít členství v CERM i na cestovní ruch nejen v karlovarském kraji.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.