Kdy se chytí karlovaráci za hlavu

REKLAMA

Takové nadužívání politické moci k tomu, aby se aplikoval klientelismus nevídaných rozměrů Karlovy Vary nepamatují. Personální čistky s politickým podtextem ukazují pravou tvář současných politiků, kterou ani primátorka Ferklová (ANO) nijak zvlášť neskrývá.

Hotelové loby se stěhuje na radnici v nebývalých počtech.

O tom, že si dosazuje politička své lidi bez výběrových řízení podle klíče „můj dobrý známý“ se veřejně přiznala na zastupitelstvu. Ale to je nejspíš jen vrchol ledovce, který se pod tíhou důkazů provalil na veřejnost. Lidí okolo primátorky Ferklové, kteří se s hotelnictví přesouvají do struktur města stále přibývá. Kromě vedoucích pozic se vyhazují i dlouholetí odborníci, aby je vzápětí nahradili lidé spříznění s politiky, kteří se ve veřejném prostoru chovají jako by se jednalo o válečnou kořist, která je na odpis. Aby si noví „dobyvatelé“ mohli bezvýhradně diktovat, tak personálně ničí řadu let budovanou a nezpolitizovanou strukturu. Válečnické praktiky bez kompromisů místo pozitivní politické práce pro lidi nebudí pocit bezpečí ani důvěry.

Ano, strach ze ztráty zaměstnání v městských strukturách ve veliký. To potvrzují nejen úředníci na městě, ale především zaměstnanci městských společností, ze kterých již mnoho lidí náhle svá zaměstnání opustilo po nasazení politicky řízených „slouhů“, kteří pod rouškou nových změn, na povel personálně likvidují nepohodlné lidi, aby si dosadili své loajální známé a kamarády a noví stále přibývají.

Nenávist plodí nenávist.

Personální čistky takových rozměrů s politickým pozadím budí u lidí strach, a po personální exekuci i nenávist. Lidé odcházejí nejen po nátlaku politiků z práce, ale i z města a kraje. Mnozí, kteří si prošli politickou personální čistkou se chytají kraj nadobro opustit. Statistiky je vylidňování Karlových Varů smutnou realitou, která odráží nespokojenost lidí s kvalitou života, kterých stále přibývá.


Fiktivní adresa Nejdecké političky Žákové (ANO), kterou si úředně zřídila v Karlových Varech krátce před volbami, aby mohla kandidovat jako „občanka Karlových Varů“ a sedět v zastupitelstvu města. ( V Nejdku jí to v 2014 nevyšlo) 


Politici chystají obří zadlužení města

Současní politici chystají  zadlužení občanů na dlouhé roky, které město nepamatuje snad od svého založení. Půjčování z cizího se podle posledních informací má odehrát už na příštím zastupitelstvu. Suma, kterou plánují politici naložit na bedra občanů Karlových Varů a následně ji utratil se má pohybovat okolo 700 miliónů korun, což je nevídané zadlužení na dlouhá léta. Dalších několik volebních období se bude obří dluh jen splácet a město nabídne občanům ještě větší bídu než doposud. 

O zbytných mandatorních výdajích, které nesekali političtí partneři a dlouhá léta jen vysávají pokladnu města se veřejně nemluví, ale za to se škrtí školy a veřejné instituce, které slouží lidem v nevídaných rozměrech. 


Aby bylo líp?