Vycházka horní Drahovice

REKLAMA

Po třech týdnech se opět sešly turistky dne 15.února 2024 v půl jedenácté u tržnice v Karlových Varech, kde měly sraz.

Sešlo se jich patnáct. Nastoupily do autobusu, který jel směrem na  Horní Drahovice. Autobus zastavil na zastávce u Slavie, kde děvčata vystoupila. Tam čekala jedna turistka, která se přidala k nim. Vydaly se směrem cestou nahoru kolem bývalé Slavie ke hřbitovu.

Za hřbitovem na rozcestí čekaly další tři turistky. Celkem se sešlo devatenáct žen. Počasí jim přálo, nepršelo a bylo docela teplo. Bylo vidět, že se pomalu chystá jaro. Na zahrádkách kvetly sněženky, talovíny a vilíny. Jak si cestou povídaly, tak došly k hlavní silnici, která vede na Prahu. U hlavní silnice je pomníček bývalého

Československého hokejisty a trenéra Ivana Hlinky, který hrával za Litvínov. V roce 1997 se stal trenérem Československé národní ligy. Před dvaceti lety zde Ivan Hlinka havaroval a tragicky zahynul.

Děvčata mu zapálila svíčku a zavzpomínala na jeho hokejové začátky. Potom se ženy odebraly zpět po té samé cestě. Mezi zahrádkami vede cesta, kterou děvčata se vydala, a vyšla na konečné patnáctky v Drahovicích.

Na konečné autobusu se rozhodla, že si zajdou do Jednoty na oběd. Skvěle tam vaří. Po obědě se děvčata rozloučila a odjela ke svým domovům. Byla to krátká a pěkná pětikilometrová procházka.