25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Průzkum ČSSD: prošla by jen ve třech krajích

REKLAMA

Podle informací Práva má ČSSD k dispozici průzkum pro vlastní potřeby, podle kterého by mohla potřebnou pětiprocentní hranici pro vstup do zastupitelstva překročit jenom ve třech krajích ze třinácti. A to v Pardubickém, Jihočeském a Jihomoravském.

V minulých volbách před čtyřmi lety přitom soc. dem. získala své zástupce v celé republice. V pěti krajích – Pardubickém, Plzeňském, Jihočeském, Královéhradeckém a na Vysočině – má hejtmany.

Ačkoli šéf, místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček v krizi mezi lidmi výrazně zabodoval, je nyní otázkou, jak se to může promítnout do výsledků říjnových voleb.

Definitivní podobu kandidátek včetně jejich lídrů zatím soc. dem. nesestavila, v některých krajích ještě nebyly konference, které seznamy schvalují. Jak Právu sdělil volební manažer Michal Hašek, k dispozici budou kandidátky na konci května po jednání stranického předsednictva.

Oranžoví se dobarví

Jisté už ale je, že v některých krajích dřívější čistě oranžové kandidátky „dobarví“ zástupci dalších stran včetně nezávislých kandidátů. Například hejtman Martin Netolický už loni po posvěcení stranou ohlásil vznik nového uskupení s názvem 3PK neboli Pro prosperující Pardubický kraj, kde vedle soc. dem. bude hnutí Společně pro kraj.

číst více na novinky.cz …

ČSSD doplácí především na kmotrovské struktury, které ovládají personální politiků strany řadu let. Právě díky kmotrům se kandidátní listiny ČSSD podobají více loutkovému divadlu, než reprezentaci známých osobností s morálním kreditem. Bezejmenné politiky z ČSSD už voliče nelákají, stejně jako četné skandály, které stranu soustavně provázejí.

„Pokud se ČSSD neočistí od parazitů, nemá u lidí šanci.“ Už to, že unikne interní informace o průzkumu, který je zoufalý, je samo o sobě důkazem, že trojských koní je u oranžových stále dost.


Kdo vodí za ručičky lidi v ČSSD na Karlovarsku

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.