Ze svodky silničářů-Boží Dar

REKLAMA

Počasí se na horách mění prakticky z minuty na minutu.

Dnešního dne se na Božím Daru doslova čerti ženili. Silný vítr okolo 90 metrů za sekundu bylo doslova peklem. Silničáři jezdili, ale po 10. minutách vítr silnici na Božím Daru změnil tak, že kdyby nebylo vodících tyčí, nikdo by nepoznal kde vlastně silnice je. Hlášení dispečinku

11:25 – 12:25 Informace o uzavření silnice byla postupně předána Radiím Dragon, Egrensis, Impuls, Českému Rozhlasu a serverům Global asistance a Zelený anděl. Cestou centrálního dispečinku byly informovány vybrané firmy a instituce.

11:30 Čt 1 – Informace o stavu v okolí Božího Daru. V oblasti panuje vichřice a  vytváří se závěje. V oblasti Neklidu je nulová viditelnost. Situace neumožňuje bezpečný pohyb techniky silničářů a současně běžný provoz. Silnice II/219 v úseku kř.s I/25 – kř.s III/2199 byla uzavřena pro veškerý provoz.  Technika silničářů je zde nasazena v maximálním počtu a po zklidnění situace bude silnice opět otevřena.

Tuto zprávu předal Josef Bulka v pravidelné svodce, kterou zasílá vedení silničářů i v nočních hodinách.  Od silničářů bylo slyšet, že když na Božím Daru byl strážník Městské policie bylo v zimě s kým spolupracovat a lépe se zvládali neposlušní řidiči, kteří komplikují zimní údržbu a nerespektují značky upozorňující na přímé ohrožení jejich zdraví nebo života. S přírodou si takto zahrává mnoho řidičů, kteří se pak často dostanou až za samou hranu svých možností.