Turistika Andělská Hora směr Drahovice

REKLAMA

Ve čtvrtek 8. června 2023 ráno ve čtvrt na deset se sešlo třináct turistek na dolním nádraží. Ranní sluníčko už svítilo. Autobus přijel, turistky nastoupily a koupily si jízdenky na Andělskou horu. Pod Andělskou horou vystoupily a daly se směrem nahoru po silnici do kopce. V horní obci se daly doleva a šly směrem ke golfovému hřišti. Šly několik metrů po silnici, až došly k vyšlapané polní cestě, kde našla jedna turistka velký čtyřlístek. Jak pokračovaly, tak došly k lesní cestě, která byla vyznačena turistickou značkou.

Po lesní cestě pozorovaly krásnou jarní přírodu i pěkné vzrostlé stromy. Další dvě turistky našly každá jedlou houbu, kozák a křemenáč. Lesní cestou došly ke hřišti, kde golfisté hráli, proto musely turistky opatrně kolem vyznačeného drátu. Když se turistky dostaly bezpečně na místo, kde stál altánek, tak se posadily a nasvačily se. Hlavně si odpočinuly. Byla to trochu náročnější cesta.

Po odpočinku se všechny vydaly k frekventované silnici, kterou rychle přešly a šly zase lesem, až došly do Drahovic k zahrádkám. Kolem paneláků došly k bývalé  Jednotě, kde je restaurace. Sedly si venku pod pergolou a občerstvily se. Pak šly na autobus a jely k tržnici, kde se rozloučily a odjely každá domů.