23. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Dopravní podnik Karlovy Vary pořádá každý měsíc v sobotu výlety.  Tentokrát se jelo dne 28. května do Dvora Králové a na přehradu Les  Království.  

Vyjíždělo se už v půl sedmé ráno.  Pro velký zájem jely dva autobusy plně obsazeny pasažéry.  Jelo se přes Prahu – Černý most, kde jsou supermarkety vedle sebe.  Cesta byla krásně plynulá bez žádného čekání. Byla jedna mezizastávka na WC.  Při cestě je postihl déšť, který se zmírnil a po chvilce svítilo sluníčko. Polojasno se střídalo s deštěm. V deset hodin autobusy dorazily do Dvora Králové. Zde se natáčí známý seriál ZOO. Delegátka dala všem volno a řekla, že se odjíždí v šestnáct hodin.

Zoologická zahrada se může chlubit šedesátiletou historií je největší ZOO u nás. První správce byl Josef Fabián. Otevřena pro veřejnost byla 9.května 1946. Od sedmdesátých let minulého století se specializuje na chov afrických zvířat, zejména kopytníků.

Deset turistek, které si udělaly výlet s dopravním podnikem Karlovy Vary do Dvora Králové se rozhodlo, že pojedou otevřeným vozem přes safari. Projížďka je asi pět a půl kilometrů dlouhá. Začátek trasy vede přes africké kopytníky. Nasedli všichni do vozu a průvodce s nimi vyjel. Vyprávěl krásně celou cestu, jaké druhy zvířat tu chovají a odkud pocházejí. Je to zajímavá prohlídka. Můžete vidět antilopy koňské a rohaté, buvoly pralesní, zebry apod. Jsou tu i vzácní berberští lvi. A spousta dalších afrických zvířat. Safari je rozlehlé a zvířata tu žijí volně. V areálu můžete vidět kočkovitou šelmu servala, slony, nosorožce a spoustu dalších zvířat.

Po krásné prohlídce se šly ženy občerstvit a ve čtyři hodiny se odebraly k autobusu. Řidiči vyjeli směr na prohlídku přehrady. Po patnácti minutách dojeli k místu, kde mohli zaparkovat. Všichni vystoupili a šli k vodní nádrži. Je to nádherné místo. Leží na řece Labi. Přehrada byla vystavěna v roce 1920. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná a Nemojov v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji. Leží čtyři kilometry od města Dvůr Králové nad Labem. Od prvního července 2010 je národní kulturní památkou. Je to nádherné pohádkové místo. Po krásné prohlídce se všichni odebrali k autobusu a řidiči mohli v sedmnáct hodin vyjet směr domů do Karlových Varů. Výlety od Dopravního podniku Karlovy Vary jsou nádherné a zajímavé.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.