14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Personální genocida ve Správě parků vrcholí

REKLAMA

Klientelismus toho nejhrubšího zrna. Vše spíš nasvědčuje tomu, že politici si začali privatizovat mětské firmy pro sebe, své kamarády a známé, nebo dokonce spolustraníky.

Občané si přáli, aby bylo líp, ale jak pekelně plní politici jejich přání, veřejně lžou a místo toho, aby spravovali město lépe, tak si je snaží doslova přivlastnit a podmanit tím nejodpornějším způsobem. Politickou moc, kterou dostali od lidí, obrací proti lidem, kteří je často volili.

Zveřejňujeme otevřený dopis, bez cenzury, který obdržela i další media


Otevřený dopis SLP

Vážení spoluobčané Karlových Varů, vážené dámy a pánové.

17.6. byl otisknut článek v Karlovarském deníku s titulkem „V lázeňských parcích to vře.“

Po přečtení tohoto článku jsme se my, dělníci Správy lázeňských parků (SLP), rozhodli reagoval a vyjádřit se k tomuto článku prostřednictvím zastupitelstva a médií. Citujeme pana náměstka Bursíka: „Chceme, aby zaměstnanci začali kvalitně pracovat a dodržovali pracovní dobu. To se jim nelíbí a pak chápu že začínají prskat.” Dále tvrdí, že zaměstnanci zřejmě nezvládli nově nastavené změny v pracovním režimu a způsobu odměňování. Toto tvrzení pan náměstek řekl, aniž by se seznámil s názorem nás, dělníků. Ale okamžitě nás označil za ty, kteří nechtějí pracovat a přizpůsobit se. A to byla ta poslední pomyslná kapka, kvůli které pohár přetekl. A tak je na čase Vám, obyvatelům, říci kde je pravda.

Mnoho z nás je u SLP již desítky let, většina jsme Karlovaráci. A věřte, že svou práci vykonáváme, jak nejlépe umíme a můžeme, samotné nás mrzí, že Karlovy Vary jsou tento rok v takovém stavu. Ale vina není na naší straně. Vina je ve vedení podniku a vedení města.

Začátkem ledna byl odvolán dosavadní ředitel, svůj post obhájil, ale byl propuštěn zástupce ředitele. Na jeho místo byl dosazen paní primátorkou její dlouholetý kamarád, je to člověk neznalý problematiky práce na SLP, jeho práce se dá přirovnat ke špatnému podnikali. S příchodem nového zástupce vzrostla arogance a nadřazenost některých zaměstnanců z řad vedení firmy, včetně nového zástupce ředitele, kteří prosazují dodržování pracovní doby a pracovní přestávky u dělníků, ale jejich přestávka na oběd je v mnoha případech delší, než přestávka obyčejného dělníka a je spojena s nákupem či vyřizováním osobních záležitosti, když je na tuto skutečnost poukázáno, není řešen viník přestupku, ale je řešen a zastrašován oznamovatel. Myslíme si, že vedení by mělo jít příkladem a nikoli kázat vodu a samo pít víno. Co se týká údržby zeleně, v naplánovaných termínech, kdy se udržuje zeleň, jsme často odvolání na práci pro “VIP” objednatele, která není finančně dobře ohodnocená pro podnik. V takových případech nejsme schopni být jako podnik finančně soběstační. My, zaměstnanci, bohužel musíme vykonat práci, kterou nám zadá vedení firmy, ačkoliv v některých případech je to pro podnik nerentabilní. Nespokojenost občanů s údržbou zeleně se snažíme eliminovat tím, že pracujeme mnohdy o víkendech, ale tato práce je nám přiřazována vedením. S příchodem nového zástupce dochází k šikaně zaměstnanců, a to tím, že nařizuje, co nesmějí zaměstnanci dělat v době osobního volna, přehlíží se prohřešky jeho kamarádů z řad zaměstnanců ve vedení firmy. Snaží se dosazovat do vedení firmy příbuzné z řad vedeni SLP, kteří nemají patřičné vzdělání a odbornost na příslušné funkce. Naopak lidé, kteří splňuji podmínky, jsou odmítání. S nástupem nového zástupce ředitele opustilo podnik několik schopných zaměstnanců. A to vše vede k nespokojenosti nás, dělníků.

Jsme obyvatelé Karlových Varů a věřte, že nám není jedno, jak se to tady vede a jak naše město tento rok vypadá. Problémy byly i v letech předešlých, ale tento rok to vygradovalo v neúnosnou míru, kdy jsme nuceni to řešit. Jak pro zeleň, tak i budoucnosti SLP v Karlových Varech. My uděláme vše, co můžeme, aby byly Karlovy Vary zase krásné, ale nejde to dělat, pokud k tomu nemáme patřičné podmínky. Tady je výpověď nás z druhé strany a obrázek o celé situaci na SLP si udělejte sami, my jsme pouze nástroj v rukách vedení firmy a magistrátu.


Posekejte si trávu sami, stížnosti se množí

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.