13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Z ČSSD utekla polovina členů

REKLAMA

ČSSD měla k roku 2009 necelých 25 tisíc registrovaných členů, to byl co do počtu osob se stranickou knížkou vrchol v polistopadové historii strany. Údaje k roku 2017 hovoří o 19 tisících a z července 2019 už o 13 tisících členů.

Jednou z posledních kapek z pomyslného hrnku, který přetekl byl Lánský puč…

ČSSD, vedená Bohuslavem Sobotkou, se v říjnu 2013 stala vítěznou stranou v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. Pro ČSSD tehdy hlasovalo 20,45 % voličů a strana ve sněmovně získala 50 poslaneckých mandátů. Den po předčasných volbách předsednictvo ČSSD vyřadilo Bohuslava Sobotku z vyjednávacího týmu o budoucí vládě a vyzvalo ho k rezignaci na post předsedy strany. O usnesení se hlasovalo veřejně a jmenovitě. Pro se vyslovilo 20 ze 33 členů předsednictva. Sobotka však odejít odmítl a jednání svých oponentů označil za pokus o puč. Za karlovarský region odpálila Sobotku bývalá poslankyně Markéta Wernerová s pochybnými našeptávači ve svém okolí.

Od té doby to jde v ČSSD od desíti k pěti a v Karlových Varech až na nulu

I přes to, že v minulosti ČSSD vyhrávala volby a bylo na místě dát lidem jasný signál o tom, že vybrali správně, místo toho se stále častěji opakovaly situace, které nasvědčovaly, že ČSSD řídí kmotrovské struktury plné podrazů, lží a destrukcí lidí tvořících autentičnost a vlastní potenciál.  Politici, kteří nebyli zatíženi kauzami nebo je kmotři nemohli ovládat, či vydírat museli ČSSD pod tlakem většiny opustit, kterou kmotři s přehledem ovládali. Postupně se vytratili kvalitní osobnosti a zůstávali jen ti, co nevěděli o skutečných praktikách uvnitř strany, nebo lehce ovladatelní a často zvrácení aparátčíci, kterým už lidi nevěřili ani nos mezi očima.

Podle tisíců bývalých členů, kteří ČSSD opustili je ve straně stále mnoho lidí propojených na korupční prostředí, klientelismus a kmotrovské praktiky. V každém větším městě místo politického vedení ČSSD, dění uvnitř strany řídí z pozadí kmotři, kteří svou identitu z pochopitelných důvodů tají. Není výjimkou, že lidé z pozadí ČSSD mají často i pestrou kriminální minulost. I takový je současný obraz ČSSD.


Budou kandidátky opět v režii místních kmotrů?

Karlovarský kraj má také aktivní zákulisní hráče, kteří jsou na první pohled jen řadovými členy ČSSD, ale…

Karlovarský podnikatel Adam Š., který je šedou eminencí sociální demokracie. Nemá zájem o veřejné funkce a ani nezastává žádné oficiální funkce uvnitř ČSSD. Má ale vliv na rozhodování předsedů místních organizací a tím pádem na celou členskou základnu na Karlovarsku. (zdroj:iDnes.cz)

Podle posledních ověřených informací, které má redakce k dispozici jsou místní bossové stále aktivními členy a nové vedení ČSSD připomíná staré známé loutkové divadélko s principálem, který se stále schovává v zákulisí.

Současná okresní předsedkyně ČSSD Radomíra Poláčková pracuje jako asistentka ředitele karlovarské firmy, která v Karlových Varech podezřele lacino a protiprávně získala reklamu v KV Aréně, která se musela přejmenovat na „Realistic arénu“ do doby, než celou věc zrušil soud. I zde jsou zmapovány aktivity zákulisních členů ČSSD, kteří si pečlivě střeží svou identitu. K vůli této kauze odešlo mnoho členů ČSSD z Karlovarska, většina těch, kteří neschvalovali chování místních kmotrů. Byl také odvolán jednatel KV arény, který celou kauzu, jak se později ukázalo, řešil za zády radních.

O Karlovarských kmotrech budeme dál informovat. ČSSD stále opouští vzdělaní lidé, právníci, lékaři a učitelé. Takové lidi v karlovarské ČSSD už téměř nenajdete.

Zatím, co v minulosti byly oranžové kandidátky výkladní skříní osobností, tak dnes jsou obrazem podrazů, prospěchářství a klientelismu. 


napsali :

Kdo tahá za nitky? Oranžoví „kmotři“ ve šlépějích ODS

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.