Zneužívá veřejnoprávní televizi v Polsku vládní většina?

REKLAMA

Co psala média před několika roky o polské televizi?


Již delší dobu si odborníci i opoziční politici v Polsku stěžují, že polská veřejnoprávní televize TVP neplní svoji veřejnoprávní roli vyvážeností, objektivitou a nezávislostí, aby si polští občané mohli vytvořit svůj názor na základě nezkresleného a nestranného vysílání.

Opoziční politici se objevují na obrazovkách TVP méně než vládní a navíc často v negativních konotacích. Nyní si hypotézu, že TVP již není veřejnoprávní televizí, ale je televizí státní, budeme moci ověřit na základě objektivních a měřitelných dat. Ve veřejnoprávní televizi by logicky před druhým kolem prezidentských voleb měli dostat oba kandidáti zhruba stejný prostor.

Druhé kolo volby se bude konat 12. července a bude zajímavé sledovat, jestli na polské veřejnoprávní televizi dostanou oba kandidáti zhruba stejný prostor, nebo se potvrdí hypotéza o státní televizi nadržující vládním politikům.

Jako Pirát samozřejmě podporuji liberálně smýšlejícího kandidáta Trzaskowského, který neútočí na menšiny a nechce zemi posunout zpět blíže středověku a kterého veřejně podpořil i primátor Prahy Zdeněk Hřib. Souboj o prezidentské křeslo v silně katolické zemi bude jistě ještě velmi zajímavý. Stejně tak bude vhodné sledovat vývoj v Radě ČT, kde žádný rozumný občan České republiky nemůže chtít, aby se z české veřejnoprávní televize stala propagandistická televize vládní.

Autor je poslanec za Piráty.

zdroj:forum24.cz


Který český politik vlastní největší mediální  dům  v ČR a stěžuje si na ČT?


Rada ČT zvolila dozorčí komisi, členové se nedůstojně …