Za politiků bude líp, přijde o práci na Karlovarsku tisícovka lidí

REKLAMA

Smutný podzim zřejmě zažijí zaměstnanci u jednoho z největších zaměstnavatelů v Kraji.

Sokolovská uhelná už chystá výpovědi pro tisícovku zaměstnanců.

Na konci srpna končí provoz tlakové plynárny ve Vřesové. Firma celou záležitost vysvětluje tím, že nenašla společné řešení s  vládními politiky, které by umožnilo provoz plynárny společně s pracovními místy dál zachovat.

V objektivních mediích se píše o vládě, která nenašla s manažery společné řešení.

Ale každý ví, že ve vládě na těchto rezortech sedí volení politici z hnutí ANO, kteří nesou odpovědnost za to, co se v naší zemi děje a jak se lidem v Česku „dobře žije“.

Kde se nestříhají pásky, nevykřikují populistická hesla a neslibuje skvělá budoucnost, tam marketingoví politici své rozesmáté tváře moc neukazují, ale to neznamená, že se jich to netýká. Ale naopak. Už jen proto, že politici mlčí je zřejmé, že půjde o další ránu, kterou občané nejmenšího Karlovarského kraje dostanou. 

Poprvé v historii společnosti dojde k zaniknutí tolika pracovních míst za asistence politiků. Ale v tisku a mediích slyšíme od vládních politiků,  jak se nám dobře vede a dokonce často,  jak je Česká republika v tom, či onom nejlepší.

„Zaměstnanci, kteří by tak mohli přijít o práci, mají šanci na pomoc od státu v rámci zmírnění dopadů útlumu uhelné těžby,“ uvedla SUAS v tiskové zprávě. „Jde o rychlou a především cílenou pomoc konkrétním lidem, kteří přijdou o práci,“ uvedl náměstek ministra průmyslu a obchodu (MPO) Eduard Muřický.

Nejen, že chytrá karanténa, která podle slov mnohých odborníků nefunguje a koronavirová ekonomická likvidace totálně zdecimovala i cestovní ruch a lázeňství, ale to je další velká rána pro kvalitu života na Karlovarsku, který řadu let drží rekord nejchudších lidí v kraji s nejnižšími průměrnými mzdami. 

Pracovní místa v Karlovarkém kraji ubývají, stejně jako lidé, kteří se z nejhůře placeného kraje stěhují pryč.

Co je to vůbec za kraj, kde politici vládnou lidem, kterých je na počet obyvatel méně než v části Prahy nebo Brna. 

Politici, kteří poslali tisíc lidí na pracovní úřady o výsledku své práce moc nemluví, a to nejspíš sklidí nejhorší bilanci úbytku pracovních míst, kterou kraj pamatuje.

Kdy bude líp, nikdo z politický dovedů občanům asi neřekne.

Z hesla „Bude líp“ se postupně stává jen dobře vymyšlený reklamní slogan, který pouze splnil svůj účel, protože realita je úplně jiná. 

Vylidňování Karlovarska pokračuje dál…, v tom politici nezklamali…