Zaměstnance karlovarských hotelů pobouřilo zdražení vjezdu do lázeňské zóny

REKLAMA

Vjezd do lázeňské části města v Karlových Varech se  od začátku roku prodraží.  Především zaměstnancům lázeňských hotelů se to nelíbí. Vznikla petice, pod níž se za týden podepsalo 434 zdravotníků, číšníků a pokojských.

„Měli jsme na sběr podpisů jen jeden týden, přesto si myslím, že se nám jich podařilo sehnat dost. Zvýšení poplatku je pro některé z nás tak zásadní, že někteří kolegové a kolegyně v lázeňských službách přemýšlí o tom, že raději skončí. Přece jen poplatek sedm tisíc korun za rok není malá částka,“ uvedla za petiční výbor Adéla Kuželková.

Na sedm tisíc korun vyjde roční povolenka pro jedno auto. Přenosná pro čtyři vozy na dvojnásobek. Nejčastěji používaná jednodenní pak podraží z dvaceti na padesát korun.

„Cílem tohoto opatření je snížit počet vozidel, která denně do lázeňské zóny zajíždějí,“ konstatoval náměstek primátora Čestmír Bruštík. Cena za povolenky se podle jeho slov naposledy měnila v roce 1991. Od té doby byla regulovaná, nyní ale regulace skončila.

„Kde máme parkovat a jak se máme dostat do práce? Někteří zaměstnavatelé už nám dovolili využívat jejich parkoviště, ale my se do nich nyní nemůžeme dostat,“ zoufá si Kuželková.

Ano, pří jde mi to přiměřené,” odpověděl primátor města Petr Kulhánek (KOA) na přímý dotaz zaměstnance, který má od nového roku platit sedm tisíc korun za rok.

,,Pamatujete si kolik stálo máslo v roce 2001.” školil primátor Kulhánek občana, který si stěžoval na výši poplatku.  Kdyby bylo po mém zvedl bych poplatek na sto korun, uvedl další dlouholetý politik a zastupitel z hnutí KOA  Vlastimil Lepík.

Lidé prý mohou využívat parkování na okrajích města a do práce se dostat pomocí městské hromadné dopravy.

„To je nesmysl. Pracujeme na směny a někteří z nás dojíždí z okolních měst,” zaznělo z úst občanů na adresu politických dinosaurů, léta sedících v zastupitelstvu města. Petice už byla zaslána na magistrát, kde se jí bude zabývat vedení města a  následně rada města na svém zasedání.

Mnozí motoristé podle náměstka Jiřího Klsáka (KOA) povolenky zneužívali, podle jeho zkušeností se zóna stávala nejlevnějším karlovarským parkovištěm.

Rázně se do všeho zapojila i Asociace hotelů a restaurací České republiky, která chce co nejdříve vyvolat jednání na magistrátu města.

„Už dnes se horko těžko shání personál do hotelů a tímto krokem se vše jen zhorší. Proto chceme, aby vznikla výjimka pro zaměstnance lázeňských rezortů, kteří by dál platili jednorázový poplatek ve výši 20 korun denně. Týká se to především těch rezortů, které nabízí svým zaměstnancům parkování. K němu se ale musí projet lázeňskou zónou,“ uvedl pro iDnes krajský předseda Asociace hotelů a restaurací Jan Kronika.

klvisty