14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Babiš trefil dvě mouchy jednou ranou?

REKLAMA

Asi poslední kapkou pro veřejnost byla informace premiéra Andreje Babiše, který byl šokován ze schůzky bez roušek, novopečeného ministra zdravotnictví Romana Prymuly a bývalého člena ČSSD, Jaroslava Faltínka, který byl místopředsedou hnutí ANO v prostorách, kde se potkávají kmotři.

„Káže vodu a pije víno.“

I tak řada politiků komentovala počínání obou politických figur. Premiér Babiš pohotově a překvalivě rychle reagoval svou výzvou k rezignaci ministra, jinak ho odvolá. Mediálně vše jelo jako na drátkách. A v médiích se  Babiš dobře vyzná. Vlastní jich už více než dost.

Ale v pozadí se odehrálo i to, že hnutí ANO 2011 v tichosti přišlo o Babišova politického nástupce v hnutí, protože ruku v ruce Babiš vyzval k rezignaci Faltýnka, který doposud zastával druhou nejvyšší politickou funkci v hnutí ANO.

Mohla to být i poslední kapka, která svým dopadem způsobila, že pohár trpělivosti Babiše přetekl. Faltýnek je mimo jiné zákulisním hráčem. Jako bývalý politik za ČSSD, znalý širokého politického spektra a napojen na mnohé schůzky s podnikateli za zavřenými dveřmi, které jsou opředeny začarovanými postupy, pod zástěrkami všeho druhu a samozřejmě dobra pro občany se Faltýnek roky pohybuje jako ryba ve vodě. Sem tam se něco provalí, ale Faltýnek „maká“ dál.


Na první pohled je všem jasné, že za zavřenými dveřmi s lobbisty se maká pro občany.


Babišův první muž kvůli roušce na politickou funkci okamžitě rezignoval. Prymula se snaží obhájit neohajitelné. Nálada ve společnosti houstne a lid si přeje, aby padaly hlavy. Ale nikdo se neptá, kdo ty dva dobroděje prásknul polehávajícím bulvárním hyenám.

Do jaké míry politici z hnutí ANO jedou svůj šílený marketing, nebo se jedná o zodpovědné činy ve prospěch země, už téměř nelze rozpoznat.

Jedna ostuda střídá druhou a další průšvihy čekají na rozsudky soudů, které řeší jen to, zda v transparentním hnutí ANO politici kradou. Brno, Brno, Brno….


A co objektivní média :

  • Faltýnek bere chybu za Prymulu na sebe.
  • Pavučina mlžení a lží: Tohle předvedli Prymula a Faltýnek
  • Restaurace, která pohostila Prymulu s Faltýnkem, v pátek neotevřela ani okénko
  • Babiš přivede Zemanovi náhradu za Prymulu v úterý, Brno, Brno, Brno…
  • Nic jsem neporušil, rezignovat nehodlám, vzkázal Prymula.

Pohotový Babiš má vše opět pod kontrolou a všichni dál trpělivě čekají, kdy bude líp…

kv listy fotokoláž
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.