Reakce Pirátské strany na tiskovou zprávu hnutí Karlovaráci

REKLAMA

Místopředseda hnutí Karlovaráci a zároveň manažer hokejového klubu Energie Karlovy Vary Miroslav Vaněk dnes vyjádřil jménem jeho hnutí odmítnutí nadále vyjednávat s Pirátskou stranou ohledně možné koalice v Karlovarském kraji. Učinil tak bez jakéhokoliv důvodu a vysvětlení.

Jménem hlavního vyjednavače, lídra a předsedy hnutí Josefa Märze směřoval požadavek VOKu vždy na dvě hlavní oblasti – zdravotnictví a větší podporu amatérského sportu, kdy si představovali navýšení podpory o deset milionů korun. S větší podporou masového a mládežnického sportu nemají Piráti sebemenší problém a budeme ho prosazovat všemi směry.

Pokud pan Vaněk mířil na podporu sportu profesionálního, tak i díky Pirátům funguje od letošního roku dotace na podporu sportovní infrastruktury v Karlovarském kraji, na kterou dosáhnou i vrcholové sportovní kluby. Ty mohou žádat o příspěvek na služby, které sportovní infrastruktura poskytuje,  energie a nájem sportovní infrastruktury. Taková dotace je v souladu  s pravidly de minimis Evropské unie. Tato podpora by podle Pirátů měla probíhat i nadále.

Podle představy některých zastupitelů Karlovaráků jsou Piráti proti sportu. Naopak. Piráti prosazovali a budou prosazovat co nejširší podporu zapojení dětí a mládeže do sportovních aktivit a podporovat přirozený pohyb všech obyvatel. Zároveň budeme financovat infrastrukturu pro tyto aktivity. Nabízíme panu Vaňkovi jednání a podporu takového programu. Pokud mu tedy skutečně jde o sport a náš kraj.

Zastupitelský klub Pirátů