Zámek Kratochvíle a ZOO Hluboká nad Vltavou

REKLAMA

Ve středu 7.června 2023 v ranních hodinách, ještě byla mlha, ale i přes to se plánovaně sešlo čtyřicet devět seniorů V Karlových Varech u  bývalé tržnice. Před sedmou hodinou přijel autobus, do kterého senioři nastoupili. Pan řidič Ivan vyjel přesně v sedm hodin směr České Budějovice. Po necelých dvou hodinách řidič zastavil u čerpací stanice v Nepomuku, aby si mohli senioři dát kávu a trochu se protáhnout. Po dvacetiminutové přestávce senioři nastoupili a pan řidič mohl pokračovat dál. Než se dojelo na místo, tak vedoucí zájezdu paní Milada všem předala instrukce. Prohlídka zámku začíná od jedenácti hodin a účastníci zájezdu budou rozděleni na dvě skupiny.

Zámek Kratochvíle se nachází v obci Netolice v Jižních Čechách. Tento zámek je vystaven v Italském stylu. Kolem zámku je nádherná zahrada a kolem ní je vodní příkop. Místo zámku zde stával dvůr zvaný Leptač, který daroval v roce 1569 Vilém z Rožmberka Jakubovi Krčínovi z Jelčan.

Když máte štěstí, tak zde můžete zahlédnout krásné pávy. Vnitřní zámek má krásné krouživé nebo sklípkové klenby s gotickými prvky. Zámek patří ke správě Národního památkového ústavu. Zámkem je provázel mladý průvodce, který zajímavě vyprávěl o tomto místě. Na konci prohlídky mu poděkovali a hned se s ním někteří vyfotili.

Po prohlídce zámku se všichni odebrali k autobusu a jeli do ZOO Hluboká nad Vltavou. V areálu ZOO měli zamluvený oběd. Obědem někteří nebyli spokojeni hlavně kvůli jeho vysoké ceně, které kvalita jídla rozhodně neodpovídala. Po hodinovém odpočinku se vydali na prohlídku. Toto ZOO bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1939, založil ji JUDr. Adolf Schwarzenberg. Od zoologické zahrady je krásný pohled přes Munický rybník na pohádkový zámek Hluboká. V mísntí ZOO najdete spoustu domácích a cizokrajných zvířat. Můžete si i zvířata adoptovat. Při prohlídce začalo pršet. Nikomu to moc nevadilo, vytáhla se paraplata a pokračovalo dál. Některá zvířata byla schovaná kvůli dešti a předchozímu vedru. Kolem páté hodiny všichni došli k autobusu, nasedli do něj a pan řidič Ivan je bezpečně dovezl zpět do Karlových Varů.