30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Jubilejní, desátý Karlovarský karneval je minulostí, už stačí jen uklidit

kvlisty

REKLAMA

Úderem páté hodiny sobotního odpoledne vyrazil dav o několika desítkách  masek do ulic lázeňského města. Ale bohatý program odstartoval už v pátek, a to romantickou plavbou na řece Teplá.

Jubilejní, desátý ročník Karlovarského karnevalu s mottem ,,létající“ se zapíše do historie přehlídkou létající ryby, včelky, opět chodců na chůdách, či exotických tanečnic. Ospalé lázeňské město se umělci tradičně snažili prozářit optimismem a barevností. Chvílemi se zdálo, že snahou bylo i okopírovat slavné přehlídky v brazilském Riu, po vzoru baviče Nekonečného.

Přihlášené střední školy s maskami bojovaly o hodně, konkrétně o to, aby nemusely zaplatit 100 tisíc korun za pronájem sálu v Grandhotelu Pupp, při jejich maturitním večírku. Inu sleva je také cena.  Některé školy prý do masek vrazily i dvacet tisíc korun. Nejvíce práce asi měli gymnazisté, kteří vypočítali kolik balonků s héliem musí mít, aby unesly jejich model včely. Ale úplně to nevyšlo.

Celou tradiční akci podporuje vytrvale ze svého rozpočtu  pokulhávající městská pokladna, ale tradice je tradice, tak se zastupitelé opět budou muset vypořádat s účty a honoráři  mnoha umělců doslova z celého světa.

Tvůrce zábavy a pořadatel Martin Müller prozradil, že o ukončení Karlovarského karnevalu se postarala kubánská kapela Mezla Orquesta se svými tanečnicemi.

Karlovy Vary se poté znovu zahalí do tradičně ospalého lázeňské města, než opět zacinkají zlaťáky z městské poklady a probudí město do reje další zábavy plné umělců a městských provozovatelů kultury.

 

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.