22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zeman zůstává, kavárníci hlasitě pláčí

KVListy achiv

REKLAMA

Po druhém kole volby prezidenta je jasné, že republiku opět rozdělují neúnavně vřískající pravdoláskaři, pod kuratelou kulturní kliky, proti „obyčejným lidem.“ Prezident Zeman jako politik i přes svěžest svého protikandidáta Drahoše je podruhé vítězem klání o Pražský hrad.

„Slibům Zemana o pokoře nevěřím. Nalepili mi na čelo nálepku, že jsem vítač,“ říká lehce zhrzený Jiří Drahoš.

„Pokud nebude chtít pražská kavárna, jejíž kandidát neprošel, pět let jenom fňukat, tak bude muset zavřít ústa.” kontruje Zeman.

Málo kde si lidé v dnešních zaprodaných mediích přečtou, že za prezidenta Zemana se rozvíjel obchod i směrem na západ a pokračuje také směrem na východ. Smečka štváčů má o Zemanovi jen to nejhorší co se dá veřejnosti předhodit jako nechutná, leč laciná senzace.

Po listopadové studenské revoluci v roce 1989 se největší evropské země v čele s Německem a Francií hladově vrhly na obchodní partnery bývalých postkomunistických zemí a následně je zcela vytlačily a zaujaly jejich místa v Rusku. V té samé době byl zaplaven trh nově svobodných zemí kapitálem a zbožím, o které již na západě nebyl zájem a hladový socialistický trh neprotestoval. Východ hltal „tuzexové zboží “ v řádech stamiliónů.

Svoboda pro kavárenské povaleče a komedianty všeho druhu doslova vysála bývalou socialistickou ekonomiku. Následně bylo rozprodáno vše co fungovalo a přinášelo valutové zisky. V Karlových Varech to byla Becherovka, která je do dnes prosperujícím podnikem, stejně jako obchod s palivy, či vodohospodářské podniky, které z většiny vykoupila Francie.

Co ještě vyrabovat a prodat.

Nekonečné večírky laciných kusů komediantů už nikdo nechce sponzorovat ze svého a vůbec ne už na dluh, který proevropští politici postupně udělali a stále jej každoročně zvětšují, aby je pod vedením pravdoláskařů společně do haléře jako vždy projedli.

Po vzoru všech zadlužených evropských ekonomik se jistě po téměř třiceti letech blížíme k období , po které zde komunisté vládli. Když  předávali socialistické Československo po čtyřiceti létech těm pravým hospodářům vzoru „řecko-pokryteckého stylu, jako výkladní skříně evropské ekonomiky.“

Drnčení rozladěných harfiček, zápach špinavých hrnečků od kávy je nejvíce slyšet z pražských kaváren.

„Obyčejní občané“ v přímé volbě prezidenta rozhodli. těsně Zeman na hradě zůstává.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.