25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kraj změnil informování o výběrových řízeních

REKLAMA
Karlovarský kraj pod vedením hejtmana Petra Kulhánka (STAN+KOA+VPM+TOP 09) oproti minulým létům změnil informovanost zastupitelů o možnosti se zúčastnit výběrových řízení. Vyplývá to z dotazů zastupitelů na jednáních zastupitelstva, kteří se opakovaně dožadují na to, že oproti minulosti se jim dostává stále méně informací. Kulhánek se vždy hlasitě zaštiťoval transparentností a lidé mu to věřili.

Z několika veřejných prohlášení zastupitelů jasně vyplývá, že v minulosti úředníci kraje rozesílali informace všem zastupitelům, a oni se k účasti na nich přihlašovali sami. Ale nyní si úředníci obvolávají politiky sami, podle neznámého klíče. Podle skutečnosti se velmi často v komisích objevují politici ze stran, které následně o výběrových řízeních rozhodují a schvalují doporučené vítěze. Vše trochu připomíná píseň od Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna-„Já na bráchu blues.“

Hlavní koaliční proud zastupují strany : 

  • Koalice Starostové a nezávislí s KOA, VPM Cheb a TOP 09 – 8 křesel 
  • Česká pirátská strana – 6 křesel
  • MÍSTNÍ HNUTÍ NEZAVISLÝCH ZA HARMONICKÝ ROZVOJ OBCÍ A MĚST – 4 křesla

Z úst opozičních zastupitelů zaznívá stále častěji kritika na flagrantní neinformovanost a netransparentnost. Děje se tak po nástupu hejtmana Kulhánka, který je původní profesí novinářem, proto by se dalo očekávat, že umí s informacemi pracovat lépe, než mediálně nevzdělaní a nezkušení politici.

V případě hejtmana Kulhánka je podle opozičních zastupitelů patrné, že své dovednosti spíš využívá k tomu, aby na mnoho veřejných informací uvalil skrytá informační embarga, která následně omlouvá jako komunikační šum, který bagatelizuje, nebo se je snaží úplně ignorovat.

Nevinně se tvářící hejtman Kulhánek je ale zkušený a protřelý politik, který v Karlových Varech vládl nepřetržitě celých osm let. Z jeho vládnutí se budou městské finance zotavovat dlouhá léta. I zde si na absence informací často stěžovali nejen opoziční zastupitelé. Trvalo to tak dlouho, až voliči rozhodli tak, že rozkulhané koalici dali ve volbách stopku.

Vše působí jako fraška starého flašinetáře, při níž si hraje s ostatními na slepou bábu, s tím rozdílem, že na očích mají šátek všichni, ale jen vyvoleným je umožněno vidět pod pokličku politické bramboračky, kterou si na kraji v posledních dvou létech pro sebe vyvolení vaří.

Kulhánek ale nemá asi stále dost funkcí. Nejen, že je zastupitelem kraje, města Karlovy Vary a má mnoho dalších funkcí. Nově chce kandidovat proti svému kolegovi, senátoru Janu Horníkovi a dokonce si chce přisvojit značku hnutí STAN jako straník účelového hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), za které kandiduje řadu let v Karlových Varech.


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.