Fiala říká, že ODS nepůjde s ANO po volbách do koalice, bude líp

REKLAMA

Andrej Babiš předseda hnutí ANO je pro ODS z hlediska účasti ve vládě nepřijatelný, uvedl Petr Fiala předseda občanských demokratů v rozhovoru, který Fiala poskytl ČTK.  Stejně to podle Fialy platí i pro samotné ANO.

Není divu, když v mnoha krajích  bývalí členové zradili svou mateřskou ODS a přeběhli do hnutí ANO a ODS tak v některých krajích i vyšachovali. Jinak tomu nebylo ani v Karlovarském kraji s tím rozdílem, že zde se bývalí a současní členové ODS na koalici dohodli. Dnešní hejtmanka Jana Vildumetzová je také bývalou dlouholetou členkou právě ODS, která okamžitě po neúspěchu se dostat  do zastupitelstva města v Karlových Varech, přeběhla do hnutí ANO a dnes říká lidem jak to myslí dobře.

Fiala se nebál ani kritizovat  prý nečitelnou předvolební koalici lidovců a Starostů. Je evidentní, že toto pragmatické spojení má za snahu dostat do parlamentu krom kandidátů z KDUČSL především výraznější politiky za STAN, kteří v mnoha případech ani nejsou členy, ale jsou starostové obcí a známé osobnosti.  Podle Fialy je nové uskupení ale přirozeným partnerem KDU ČSL.

I současná koalice Karlovarského kraje  absorbovala mnoho bývalých přeběhlíků  i současných členů ODS, jen s tím rozdílem, že někteří členové  ANO se tváří, jako by v ODS asi  nikdy ani nebyli.Není tak dlouho, co proběhla tiskem aféra o darech současné hejtmanky Vildumetzové (ANO), co  bývalé starostky za ODS v Horním Slavkově, která si bez ostychu nechala vyplácet  opakovaně tučné bonusy k pěkné výplatě starostky formou darů. Dary si Vildumetzová legalizovala schválením rady města, která  je schvalovala i přes to, že jako politička podle zákona o obcích na jinou odměnu nárok neměla, protože už tak vysoký plat starostky je fixní a nelze k němu vyplácet žádné odměny. Ale dar byla finta, jak si opakovaně a beztrestně mohla politička nechat posílat další městské peníze přímo na svůj soukromý účet. Slavkovské praktiky Vildumetzové  jsou výjimečné, ostatní politici si tuto fintu doposud neosvojili.

Majitele a šéfa hnití ANO kritizuje Fiala i za to, během svého působení ve vládě pro splnění svých slibů nic neudělal.

„Hnutí ANO je Andrej Babiš, žádná jiná úvaha nemá smysl. Andrej Babiš je z hlediska účasti ve vládě nepřijatelný a to platí i pro hnutí ANO,“ řekl Fiala.