13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

ČSSD slaví další volební propadák

REKLAMA

Ani obměna tváří nepomohla ČSSD v Karlovarském kraji, aby propasírovala své lidi přes potřebných 5%, která jsou vstupenkou do zastupitelstva Karlovarského kraje. Končí osm krajských zastupitelů za ČSSD.

Kmotrovské praktiky, které prorůstaly ČSSD do obludných rozměrů i přes snahu zůstaly v paměti voličů. Chování socialistů a naprostá ztráta důvěry jsou jasným vzkazem, že kmotři musí definitivně z ČSSD odejít.
Mocenské boje totálně rozvrátily vztahy členů ČSSD a občanů, kteří už slibům socialistů ani omylem nevěří.
Michal Červenka na digitální konferenci představil největší starosti Karlovarského kraje. Jsou jimi vysoká nezaměstnanost a nízké příjmy. Tomu rotavský starosta nehodlá přihlížet. Podle všeho ale politik Červenka bude jen přihlížet.

ČSSD opouští mezi mnohými osobnostmi také Markéta Wernerová, která byla  krajskou zastupitelkou a podle svých slov už do voleb nekandiduje.

„Je to moje osobní rozhodnutí, politika je náročná a myslím si, že dnes to není ono,“ zdůvodnila své rozhodnutí Wernerová pro Denik.cz .
Za čtrnáct let politické kariéry byla zvolena dvakrát do karlovarského zastupitelstva a dvakrát  krajskou zastupitelkou. V dobách vzestupu ČSSD se svezla na vlně a voliči ji vyslali i do sněmovny a byla i poslankyní Parlamentu ČR, který už do druhé neobhájila. Wernerová také neuspěla v komunálních volbách v Karlových Varech v roce 2018 a její účast v Krajských volbách by zřejmě měla také fatální následky. Podnikatelské aktivity Wernerové byly spojeny s problematickými osobami, které působí v ČSSD v záloze a jsou medii označovány za šedé eminence.
Pragmatická úvaha o nulovém volebním potenciálu se stala realitou. ČSSD s osmi křesly v zastupitelstvu, nebude mít po volbách 2020 v Karlovarském kraji jediného zastupitele. Kmotři často spojení s temnou minulostí jsou neobhajitelnou zátěží, kterou ČSSD nemůže dál  slepě tolerovat. Na politické mapě oranžovou barvu delší dobu lidé v Karlovarském kraji nenajdou.

KVListy sjezd ČSSD
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.