Babiš oje*al stát na dluhopisech, uvedl premiér Sobotka

REKLAMA

Nezvykle ostré vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky se objevilo na jeho oficiálním facebookovém účtu.

Korunové dluhopisy byla cesta, kterou zneužil miliardář Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát. Chvíli to bylo  legální. ,,Je to velké pokrytectví, když inkasuje peníze z Agrofertu, aniž by je zdanil, a současně se tváří, jak bojuje s daňovými úniky. Tohle je šaškárna!“ rozzlobil se Sobotka.

,,Nebojte, nebudu teď pořád mluvit a nadávat jako A. Babiš:) Jenže náš politik-miliardář na nic a na nikoho ohledy nebere. Včera zatím nejvážnějším způsobem zpochybnil význam a roli Parlamentu. Za demokracii se nedá bojovat v papučích. To bychom s populisty prohráli. Takže si občas nasadím boxerské rukavice:), ” okomentoval později svůj výrok na facebooku premiér Sobotka.

Babiš čelí trestnímu oznámení kvůli tomu, že odkoupil dluhopisy své společnosti Agrofert. Využil přitom totiž mezery v zákoně – dluhopisy v hodnotě jednéko runy vydané v roce 2012 nepodléhaly dani. Z nakoupených dluhopisů si Babiš dle serveru Echo24.cz, který na trestní oznámení upozornil, ročně přijde na asi devadesát milionů korun. Z tohoto příjmu nezaplatí Babiš ani srážkovou 15% daň.

Babiš regoval na Sobotku. Je to lež, kterou odmítám

Na páteční premiérův útok Babiš reagoval. „ Asi je nový styl komunikace pana Sobotky“, kterého takto nikdy mluvit neslyšel.

Babiš odmítá, že by porušil zákon.

A co na to česká veřejnost :

https://youtu.be/W3Ib68UbVLc

zdroj :You Tube