Řezanka opět sbírá podpisy na nové referendum

REKLAMA

„Dostatečný počet podpisů bychom rádi sesbírali do dalších velkých voleb – buď parlamentních nebo prezidentských, u komunálních ani krajských není dostatečná účast,“ řekl člen petičního výboru Ota Řezanka.

Po té co město muselo zaplatit milion za spatlanou otázku se budou občanů ptát jen na to, jestli stojí o repliku z dílny architektů Fellnera a Helmera namísto nynější železobetonové stavby. Asi tato otázka je zásadní a jasná, ale to už bude druhý milión, který všichni občané Karlových Varů budou muset zaplatit.

Karlovarské referendum o osudu Vřídelní kolonády se konalo loni na podzim společně s prvním kolem prezidentských voleb. Neprošlo jen těsně pro nezájem občanů a stálo okolo jednoho milionu.

„V historickém jádru je mnoho nevhodných prvků, které znehodnocují architektonickou podobu a turistickou atraktivitu města. Musíme opět nastartovat zájem turistů o Karlovy Vary,“ prohlásil Ota Řezanka.

Skupina občanských aktivistů  také zvažuje vytvoření politické strany. Jejím hlavním tématem by bylo obnovení prosperity města založené na ochraně a také obnově kulturního a historického dědictví.