22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kandidát za hnutí ANO řešil kontrolu volebních místností

z volebních materiálů hnutí ANO

REKLAMA

,,Chceme řídit  hned dvě Městské Policie v kraji jako firmu?“

Zvláštností letošních voleb je i to, že v Karlovarském kraji se dali do volebního boje hned dva muži ve zbrani v uniformách strážníků Městské policie. Jedním je šéf strážníků ze Sokolova Petr Kubis, který je i radním v dresu hnutí ANO 2011.

Hned dalším vedoucím strážníků je Marcel Vlasák z Chodova, ten velí Městské policii v Karlových Varech a je předseda šachového klubu, jak uvedl na kandidátce, opět v tričku hnutí ANO 2011.

Kandidát hnutí ANO 2011 Vlasák ( na foto uprostřed) pro deník.cz uvedl „My máme rozpis volebních místností a v plánu jsou také namátkové kontroly a s členy volebních komisí jsme v telefonním kontaktu. Pokud by potřebovali, okamžitě přijedeme.“

Zatím co policisté jsou ze zákona apolitičtí a nemohou být zároveň činní v politice, obecní strážníci mohou v souladu se zákonem ovládat muže ve zbrani  a současně vykonávat politickou moc v obcích.

Moc výkonná, zákonodárná a soudní jsou v České republice přísně zákony odděleny, však městské policie jsou slepenec, který má mnoho otazníků, například slučitelnost s politickými funkcemi , která je u Policie ČR zákonem jasně zakázána.

Zatím co Policista by porušoval přísahu a služební poměr, strážník využívá děravého zákona, který mu umožňuje vlámat se do politiky bez sebemenších problémů.

Asi nebude náhoda, že hnutí ANO, má na kandidátkách vedoucí strážníky, ty hojně využívají ke své vlastní propagaci jako osoby důvěryhodné.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.