Když budu zvolen poslancem, ponechám si i funkci primátora

REKLAMA

„Myslím si, že bychom neměli uhýbat ze stanovených dohod a principů. Komfortní je to pro mě i vnitřně. Nemuseli jsme ohýbat hřbet,“ říká pro iDnes lídr Starostů a nezávislých (STAN) Petr Kulhánek (z hnutí KOA). Rozpad koalice s KDU-ČSL podle něj uškodil oběma politickým subjektům. Ale je rád, že se STAN nenechal vtáhnout na kandidátku lidovců pouze jako podpůrný element.

Předvolební kampaň startuje Kulhánek už po několikáté, pokaždé se snahou se spojit s někým kdo by jej vytáhl do nejvyšších pater politiky. V minulosti to bylo i z dnes dohořívající TOP 09, kde neuspěl..

V případě, že by byl Kulhánek zvolen, jasně říká, že by si ponechal všechny politické i veřejné funkce, které doposud získal od voličů, například správní rada městského divadla, infocentra, Karlovarské teplárenské, Svazu měst a obcí, zastupitele Karlovarského kraje, mnoho komisí a další funkce.

Pokud by se stal poslancem, řízení města a všechny funkce, které  za posledních sedm let nastřádal si myslí, že by musel své další aktivity určitě zredukovat, ale primátorského křesla se nevzdá, to byl i jeho podmínka jako lídra. Kulhánek tvrdí, že řada věcí se už nemusí odehrávat jen v kanceláři, ale na videokonferencích, Skypu nebo v elektronické komunikaci.

Kulhánek si myslí, že Karlovarská občanská alternativa za svou jedenáctiletou existenci ve městě prokázala, že tady může ještě udělat kus dobré práce a jasně říká,  že i kdyby byl zvolen poslancem bude znovu opět kandidovat do městského zastupitelstva.

Současný primátor města Karlovy Vary, zastupitel Karlovarského kraje (KOA) absolvoval VŠE Praha. Již při studiu byl zapojen do rodinného vydavatelství Promenáda. Pracoval v Praze ve společnosti HOPI a později ve funkci ředitele divize logistiky pro společnost Makro Cash and Carry. V roce 2000 se vrátil zpět do vydavatelství. kde byl později kritizován za střet zájmu a po jeho zvolení vydavatelství opustil. Mezi roky 2005–2010 působil jako generální tajemník Světové federace novinářů a publicistů v cestovním ruchu FIJET. V roce 2006 byl zvolen do Zastupitelstva Karlových Varů, kde se angažoval ve Finančním výboru. Spoluprovozuje filmový klub v Karlových Varech. je angažován v moha  správních radách veřejných společností. V roce 2010 byl zvolen na kandidátce Karlovarské občanské iniciativy (KOA) zastupitelem města Karlových Varů a posléze se stal primátorem města. Tyto funkce opět získal ve volbách v roce 2014. Mimo jiné od roku 2012 zasedá i v zastupitelstvu Karlovarského kraje, zvolen na kandidátce TOP 09 a STAN. Petr Kulhánek je ženatý a má dvě děti, mezi jeho záliby patří sport.