25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zeman mi doporučil jednat s SPD a KSČM, řekl Babiš

kvl

REKLAMA

Prezident Miloš Zeman v úterý doporučil Andreji Babišovi pokračovat v jednání o sestavení vlády. O termínu, dokdy by mělo být jednání u konce, podle Babiše nebyla řeč.

Týden poté, co sociální demokraté odmítli vazalskou nabídku hnutí ANO na spolupráci v koaliční vládě, konzultoval Andrej Babiš neschopnost sestavit vládu s prezidentem.

Babiš uvedl, že mu prezident doporučil, aby po krachu jednání s ČSSD vyjednával o případné podpoře či spolupráci na novém kabinetu s komunisty a Okamurovým hnutím SPD. Podle Babiše byl prezident překvapen, že sociální demokraté nabídku ANO na pět ministerských křesel odmítli.

Právě s účastí hnutí SPD v případné vládě však panuje v Babišově hnutí nesouhlas. Velký problém s takovou situací vyjádřil například ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický.

SPD jsou v EU označováni stranou připomínající fašismus a na vládu komunistů mnozí ještě nezapomněli a jsou zde zas. Mnoho prospěchářských komunistů je ukryto nejen v hnutí ANO, ale i v dalších politických stranách, které dnes mají tendenci k sobě vzájemně konvertovat.

Návrat ke starým časům bude asi šokem pro celý demokratický svět. Při vzpomínkách na listopad 1989 budou asi mnozí plakat i proto, že prezident Zeman doporučil  jednat dál s komunisty a SPD.

Kam se vracíme nebo posouváme tak určí další vývoj jednání prvního obviněného premiéra v ČR s jeho hlasující většinou, kde ČSSD mohla hrát asi jediného skutečně demokratického partnera a vazala v  již dávno fungující hlasovací mašině ANO, KSČM a SPD. která v Evropě vůbec nesklízí potlesk.

Členové hnutí ANO mohou dále sloužit svému majiteli, nebo demokraticky  a morálně rozhodnout ve prospěch většiny, která se ale projevuje postupnými odchody lidí, kteří stále častěji odchází z hnutí ANO i z vysokých státních úřadů. V případě že by se jednalo o skutečně a demokratické hnutí, tak by tam již  jiný politik s obviněním na krku a již jednou vydaný poslanci už dávno nebyl. Takových příkladů je v naší politické kultuře založené na svobodě a demokracii mnoho, ale v hnutí ANO asi podle aktuální politické situace platí úplně jiná pravidla.

ANO 2011 je už šest let na politickém trhu, Tak kdy už bude  konečně líp?…

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.