Po osmi letech lajdačení se dudou opravovat mosty

REKLAMA

Karlovy Vary-Prioritou karlovarské radnice budou mimo jiné opravy mostů. Za osm let vlády primátora Kulhánka (KOA) se problematickým mostům věnovala minimální péče i přes to, že mosty byly rok od roku v horším stavu. Jako mnoho dalšího městského majetku, došly mosty na pokraj stupnice hodnocení a některé jsou před vyhlášením havarijního stavu.

Jako první přijde na řadu most Kapitána Jaroše ve Dvorech, který město reklamuje dodavateli kvůli vážným závadám, které se projevily až po předání stavby do užívání. Město požaduje demolici prohnutého mostu s tím, že požaduje postavení nového. Doubský most by mohl být otevřen na konci letošního roku.

Druhý most, který je ve velmi špatném stavu, je most Dvorský. V letošním roce se bude připravovat jeho celková rekonstrukce,. Tyto práce provede město po transparentním výběru dodavatele náměstkem primátorky  Perem Bursíkem (ODS).

Za vlády politiků posledních osmi let významně rychle chátral městský majetek. Místo odpovědných oprav důležité infrastruktury hnutí KOA pořádalo za městské milióny festiválky, zábavy a jednu ,,kulturní akci” za druhou. Lidé se pod taktovkou politika Kulhánka bavili na úkor budoucnosti, které dnes město postupně dobíhá. Osm let zmaru města sice skončilo, ale politici z KOA stále sedí v zastupitelstvu. Na štěstí už v opozičních lavicích, kde už jen populisticky kritizují často to, co sami osm let zanedbávali.