22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Chebský most bude nutné opravit

KVListy

REKLAMA

Chebský most  vedoucí přes řeku Ohře v Karlových Varech čeká v blízké budoucnosti zásadní přestavba. S plánovanou stavbou nového integrovaného dopravního terminálu chce most město rozšířit na čtyři pruhy. Mělo by to výrazně zvýšit jeho dopravní kapacitu, řekl primátor Kulhánek (KOA).

Chebský most, který spojuje obchodní a správní část města s průtahem na silnici I/6, je jednou z nejvýce  frekventovaných komunikací v Karlových Varech . „Víme, že Chebský most je v předhavarijním stavu, protože jeho poslední rekonstrukce proběhla v 80. letech. Proto v souvislosti s novým integrovaným dopravním terminálem řešíme jeho rekonstrukci,“ uvedl Kulhánek.

Zvýšená kapacita mostu by podle něj měla zachovat původní historickou konstrukci, změní se ale mostovka ze dvou na čtyřmi pruhy. Rekonstrukce mostu by měla proběhnout souběžně se stavbou dopravního terminálu, který chce město postavit v místě dnešní Varšavské ulice. Současné odhady realizace mohou být okolo roku 2018.

Projekt integrovaného dopravního terminálu by měl propojit do jednoho místa železniční, autobusovou městskou, meziměstskou dopravu i osobní dopravu.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.