Skandální pokus o prodej veřejného prostranství města

REKLAMA

Karlovy Vary-Zastupitelstvo města na svém posledním jednání řešilo žádost občana o prodej parkoviště v Rybářích. Žadatel, který má pozemek od města Karlovy Vary pronajatý pro své pacienty je občan města a zubní lékař MUDr. Faez Al Haboubi si svou žádost o prodej zdůvodnil podporou zubních ordinací v Karlovarském kraji.

Co je na celé věci zvláštní je to, že odbory města a komise pro hospodaření města opakovaně prodej parkoviště zamítly.

Celou věc krom náměstka pro majetek Michala Riška, který vysvětlil, že nájem zcela plní požadavky a potřeby zubní ordinace, nezvykle aktivně komentovali a vehementně prosazovali prodej parkoviště členové hnutí KOA, zastupitelé Kulhánek, Neuman a Lepík.

Město není majetek hnutí KOA !

Náměstek primátora pro majetek Riško připomněl, že za poslední volební období se neprodávaly plochy veřejné zeleně a další veřejné plochy. Na Magistrátu města bylo ověřeno, že město primárně neprodává pozemky, které jsou vedeny jako komunikace, parkoviště, lesní pozemky, parky, veřejnou zeleň, dětská hřiště a sportoviště. Naopak, město tyto pozemky vykupuje pro postupnou kultivaci veřejného prostoru.

Proč se politici z hnutí KOA snažili prolomit  obecně neprodejné pozemky sloužící všem občanům ve prospěch jednotlivce?

Naše redakce pátrala po tom co probudilo nebývalý  zájem politiků z hnutí KOA a přimělo je výjimečně  porušit ustálené zvyklosti města a zjistila skandální propojení mezi osobami, které upřednostnily zájem jednotlivce nad zájem občanů města.

To co spojuje politiky hnutí KOA a žadatele  je kandidátka hnutí KOA do komunálních voleb. Zde občané najdou všechny kandidáty do komunálních voleb včetně žadatele o prodej veřejného parkoviště MUDr. Faez Al Haboubiho, který je s protřelými politiky  hnutí KOA na společné kandidátce.

Skandální prodej veřejného pozemku podpořili přítomní zastupitelé z hnutí KOA, kolegiální lékaři z hnutí Karlovaráci a zastupitelé ODS, jejich počet nestačil o tři hlasy k prosazení prodeje.

Město tak nepřijde o parkoviště a bude mít dál příjem z nájmu.

Majetku chtivý kandidát hnutí KOA Al Haboubi prozatím neuspěl.

Kandidát hnutí KOA  a  nový politik Al Haboubi, tak má dál parkoviště  pro své spokojené pacienty v pronájmu od města a příští rok bude celý veřejný prostor s obytnou zónou s parkováním pro všechny bez výhod pro kamarády z hntutí KOA v rámci projektu města revitalizován, ovšem pokud jej primátor Kulhánek jako mnoho užitečných investic pro občany neškrtne a uspořádá třeba další z celé řady festivalů za  městské milióny pro kamarády a voliče v jedné osobě.

Politici KOA zapomněli, že prosazují zájmy pro svého kolegu, nebo se styděli to zveřejnit? 

“KOA SOBĚ A NIC TOBĚ”

 

[carousel_slide id=’9109′]