Kocourkovské sloupky jsou všem pro zlost

REKLAMA
zdroj: CT

Zoufalé vysvětlování nevysvětlitelného. Radní pro dopravu Martin Dušek už jen dokresluje totální amaterismus, či záměr naštvat podnikatele a turisty, nebo možná i něco jiného (redakce prověřuje informace o veřejné zakázce). Celá akce nebyla úplně laciná, politici občanům utratili z jejich kapsy více než milión korun. „Došlo k razantnímu poklesu dopravy z okolo 2000 na asi 300 průjezdů za den, což ukazuje, že toto omezení je funkční,“ obhajuje radní Martin Dušek (ANO). 

Od samého počátku záměr obhajoval z korupce trestně obviněný náměstek Petr Bursík (ODS), který do médií tvrdil, že vše projednal s podnikateli, ale ti si dnes na vypečené opatření s mnoha škodními událostmi hlasitě stěžují.
Asi nejpikantnější na všem je, že situace v mnoha partnerských lázeňských městech nebyla vzorem pro politiky v Karlových Varech, ani nijak nezapadá do koncepce dopravy.

A jak to politici vymyslili?

Každý si dnes může v Karlových Varech zajet bez jakékoliv zábrany na Mlýnskou kolonádu a následně i na Dřevěnou kolonádu přímo k pramenům, ale nedostane se  k restauracím a hotelům. Z Vřídelní ulice se dá zajet hned dvěma přístupy až  mezi prameny.
Přitom město má hned několik organizací které se starají o pořádek jako je Městské policie, Správa lázeňských kolonád, Správa lázeňských parků, Správa lázeňských lesů, kde jsou k dispozici odborníci. Politikům asi nezbyl čas se s armádou odborníků poradit, užili sílu si vše prosadit a dnes za to, co zaseli jiní sklízí úředníci množství nepříjemností.

Možná politici zřídí četu obecních klíčníků, kteří budou dnem i nocí střežit automatické sloupky, a dohlížet na to, jak se řídí doprava v Kocourkově v jednadvacátém století.