13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kdo stojí za rozhádanými seniory

Volební karneval 2018

REKLAMA

Karlovy Vary – Organizace Svazu důchodců Severní Karlovy Vary mohla být zajímavým vzorem jak si aktivně užít života po ukončení produktivní části života pro řadu podobných seniorských sdružení.  Nejen zájezdy, brigády, vzdělávání, ale i pořádání kulturních setkání, pořadů a dokonce malých sportovních akcí bylo doménou spolku od roku 2014, který se stal známý i pro svůj název a logo „Věčně mladí Varáci.“

Ale nic netrvá věčně. Zakládající a dnes odvolaný předseda organizace Vladimír Kameník si údajně bez vědomí výboru založil v září nový spolek pod názvem doposud používaného loga „Věčně mladí Varáci.“ To byla asi poslední kapka a 19. listopadu Kameníka i místopředsedkyni Ludmilu Fišerovou odvolal výbor z funkcí. Kameník si prý na činnost spolku i půjčoval peníze.

Základní organizace Seniorů ČR, která má v současnosti okolo 250 členů, se od nově vzniklého spolku za jejich zády distancuje. Jenomže kolik lidí v původní organizaci zůstane, a kolik případně přetáhne do nového spolku Kameník se ještě neví. Trochu to celé připomíná v politice známé a nechutné přetahování si voličů politickými stranami, protože se to děje již po druhé a stále stejní aktéři. Z  počínání  bývalého šéfa spolku jsou členové výboru smutní, prý se k nim Kameník nechoval hezky a prezentoval práci spolku tak, jakoby všechno prý dělal jenom on sám.

Při prvním rozdělení členské základy Kameník nejdříve zorganizoval odchod některých členů ze Základní organizace Seniorů ČR Severní a  následně vytvořil nový spolek důchodců pod názvem „Věčně mladí Varáci,“ už tenkrát vše v pozadí a potichu podporoval politik Klsák z Karlovarské občanské alternativy (KOA).

„Iniciátorem všeho byl tehdy pan Kameník.. Říkal jsem si, proč ne, když je tu skupina seniorů, která chce být aktivnější,“ uvedl Jiří Klsák, který tehdy působil jako náměstek primátora. „To, co se stalo teď, je pro mě novinka. A příliš to nechápu,“ přiznal  v Deníku politik Klsák svou tichou účast na prvním rozpadu organizace.

„Dobrotivý politik“ z hnutí, které vládlo osm let na karlovarské radnici často přízeň seniorů využíval pro své osobní politické cíle. Sám politik Klsák jako čerstvý senior těžil z organizací  seniorů volební hlasy pro své populistické hnutí. Dokonce i spolku půjčoval peníze a ne zrovna málo. Skutečně tak v pozadí stál řadu let a za svůj vlil byl ochoten i dost platit. Je úsměvné, že se první štěpení organizace seniorů řešilo ve volebním roce 2014, kde KOA opět uspěla v komunálních volbách.

Politik z hnutí KOA podporoval rozpad organizace seniorů v roce 2014 a následně novou organizaci výrazně finančně úvěroval vyplouvá na povrch až po létech, ale tím se Klsák asi veřejně nikdy nepochlubil. Inu není divu.

„To, co se stalo teď, je pro mě novinka. A příliš to nechápu,“ poznamenal Klsák, který s Kameníkem velmi úzce spolupracuje a nechápavě se spíš jen na oko tváří. Ve chvíli kdy vše prasklo, už Klsáka asi každý prokoukl.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.