ČSSD skončila v průzkumu pod vedením Sobotky s bramborovou medailí

REKLAMA

Předseda ČSSD Bohuslav   propadl nejen u levicových voličů, ale i u vlastní strany, jeho poslední  kroky pozitivně ohodnotilo jen 29 procent lidí, naopak 56 procent je vnímalo jako negativní. Při vládní krizi se od voličů ČSSD dokonce dočkal lepšího ohodnocení Babiš než předseda Sobotka,  jeho počínání hodnotilo pozitivně 38 procent, negativně 58 procent.

Voličům ČSSD moc  nevadilo chování prezidenta Zemana i přes to, že se všeobecným odsouzením setkal incident na Hradě, kdy se Zeman pokusil Sobotku ztrapnit.

Nejvíce vše schytal zatím Sobotka, ale sním se svezla celá ČSSD. Jeho počínání pozitivně hodnotilo pouhých 18 procent, ale negativní vysvědčení si vysloužil od 76 procent lidí. Babiše přitom vnímalo pozitivně 43 procent lidí, negativně 52 procent, stejně jako prezidenta Miloše Zemana.

Sobotkova politická rozhodnutí jsou alarmující pro celou ČSSD. Jeho odpovědnost k tradičním demokratickým hodnotám by mohla vést možná k vlastní sebereflexi, jak je obvyklé v moderní parlamentní demokracii.

ČSSD se v tuto chvíli v povolební matematice vůbec nenachází, pokud by tato situace trvala do voleb, bude Sobotka se svou politikou buď úplně mimo politickou mapu, nebo skončí jasně v opozici.

První je hnutí ANO, druhá ODS a třetí KSČM.

Poslední politická prohlášení o druhé nejsilnější parlamentní straně se Sobotkovi zatím neúprosně vzdalují. Podle aktuálních výsledků průzkumů se ČSSD pod vedením Sobotky stále propadá, v tuto chvíli z druhého místa až na čtvrté.